Domovská

Vyberáme z bohatej ponuky

Kolektív kreatívnych amatérov Kokram z Kovačice dnes uviedol novú divadelnú hru Dragana Karlečíka Nový Protheus. Zajtra v ZŠ Jána Čajaka v Petrovci bude prebiehať stretnutie slovenských dolnozemských žiakov pod názvom Mladí dolnozemci – tvorba a priateľstvo predovšetkým. V sobotu v Petrovci usporiadajú Mama bazár, v Pivnici divadelné predstavenie Zabudla som, v Kovačici program Dedina kovaná v čase a vo Vojlovici spevácky festival Vyšli hviezdy od Dunaja.

 

Vyberáme z bohatej ponuky

 

Divadelné predstavenie Nový Protheus, ktoré dnes v Dome Kultúry v Kovačici premiérovo predviedli ochotníci KOKRAM-u režírovala mladá režisérka z Kysáča Svetlana Gašková a predlohu nacvičili podľa nového textu Dragana Karlečíka. Zahrali už osvedčení kokramoví herci, medzi ktorých pribudli aj dvaja debutanti.

 

Vyberáme z bohatej ponuky

 

V nadväznosti na minuloročné stretnutie slovenských dolnozemských žiakov v piatok 29. septembra 2017 na Základnej škole Jána Čajaka v Petrovci bude ďalšie stretnutie slovenských dolnozemských žiakov pod názvom Mladí dolnozemci – tvorba a priateľstvo predovšetkým (tvorivé dielne na udržiavanie slovenskosti). Seminár je určený pre žiakov 2. stupňa a učiteľov slovenčiny zo základných škôl z Nadlaku (Rumunsko), Békešskej Čaby (Maďarsko), Iloka (Chorvátsko) a z petrovskej školy. Zameraný je na udržiavanie a rozvoj národného a jazykového povedomia a kultúrnej identity slovenských dolnozemských žiakov. Koordinátorkou projektu je Mária Andrášiková, predsedníčka Asociácie slovenských pedagógov.

 

Vyberáme z bohatej ponuky

 

Mamy Petrovčanky a Združenie pre rozvoj rurálnej turistiky Petrovillage pozývajú na 3. Mama bazár. Prebiehať bude v sobotu 30. septembra so začiatkom o 15. hodine. Na ňom sa bude môcť predať alebo kúpiť použité detské oblečenie, obuv, hračky, knihy...a bude aj dobročinná zbierka oblečenia. Centru pre sociálnu prácu je potrebné oblečenie pre deti do 15. rokov a predovšetkým oblečenie a veci pre bábätká. Mama bazár usporiadajú v Turistickej organizácii (v starej základnej škole) v Báčskom Petrovci.

 

Vyberáme z bohatej ponuky

 

Divadlo Janka Čemana z Pivnice v sobotu večer o 20. h predstaví hosťujúce divadlo zo Slovenska, ktoré vystúpi s inscenáciou Zabudla som. Hra mladej autorky Kataríny Mišíkovej Hitzingerovej otvára témy viacgeneračného rodinného spolužitia a túžby oslobodiť sa. Mladá generácia túži vymaniť sa z područia lásky a príkazov svojich rodičov. Chce rozprestrieť krídla a letieť... Na druhej strane, starnúca generácia si vyžaduje viac pozornosti, starostlivosti a pomoci... A v strede je tá, ktorá to má všetko zvládnuť. Vedieť sa rozdať a pritom zostať sama sebou. Len nie vždy má dosť sily... Trpko-smiešny príbeh... v podaní členov súboru Divadlo Tesáre zo Slovenska.

 

Vyberáme z bohatej ponuky

 

V sobotu večer o 20,30 h na nádvorí Miestneho spoločenstva v Kovačici bude kultúrno-umelecký program Dedina kovaná v čase. Účinkujú: Folkórny súbor Rozmarín, spevácke skupiny pod vedením Milinky Čížikovej: Perla a Bardáňsky furman, ľudový orchester Daniela Cicku, a herci KOKRAM-u. Scenár a réžia: Ivana Svetlíková.

 

Vyberáme z bohatej ponuky

 

Vo Vojlovici v sobotu usporiadajú druhý Vojlovický spevácky festival Vyšli hviezdy od Dunaja. Prebiehať bude v Spomienkovom dome so začiatkom o 19. hodine.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Tomáš Čelovský (1958)

Objavy

Bola to zaujímavá hra
Nakúkať zvedavo
životu do karát
sám
Priúčať sa pravidlám hry
s pocitom dieťaťa
čo prvýkrát vyšlo na povalu
A nakoniec zistiť
že môžeš získať hociktorú kartu
Iba jednu nie

Tým posledným tromfom
čo si ho skrýva v rukáve
so sebavedomým úsmevom
tým ťa nakoniec dorazí

No predsa hráš
Inak nemožno
Hráš
teda si

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus