Domovská

Sedem dní, päť koncertov, tri krajiny...

Komorný zbor Zvony zo Selenče s Orchestríkom Základnej školy Jána Kollára majú za sebou úspešný a bohatý týždeň. V nedeľu 1. októbra ďakovali za plody zeme v Hronsku a koncertovali v Sliači, v utorok 3. októbra v Banskej Bystrici vystúpili na oslave 25 rokov Univerzity Mateja Belu a 40 rokov od založenia Ekonomickej fakulty. V stredu 4. októbra pri príležitosti 500 rokov reformácie spievali a hrali na koncerte v prekrásnej novosadskej synagóge. V sobotu 7. októbra v Chorvátsku v dedinke Soľany zveličili oslavy 8. Dní Slovákov.

 

Sedem dní, päť koncertov, tri krajiny...

 

Do Banskej Bystrice sme vycestovali v piatok 29. septembra. V sobotu sme sa oboznámili s bohatou históriou Banskej Bystrice a v nedeľu sme vystúpili na službách Božích v artikulárnom kostole v Hronseku. Predpoludňajšie bohoslužby boli venované poďakovaniu za plody zeme a na nich zbor a orchester predviedol kratší program.

 

Zvony a Orchestrík v Hronseku

 

Zvony a Orchestrík v Hronseku

 

Popoludní sme odcestovali do kúpeľného mesta Sliač, kde sme v areáli tohto kúpeľa usporiadali samostatný koncert. Po koncerte sa speváci a hudobníci poprechádzali po prekrásnom parku, ktorým sú kúpele obkolesené.

 

Zvony a Orchestrík v Španiej doline

 

Zvony a Orchestrík v Španiej doline

 

V pondelok sme pobudli v baníckom meste Špania Dolina. Tu sme navštívili múzeum baníctva a vypočuli si zaujímavý výklad o bohatej histórii baníctva tohto kraja. Za pomoci animácie, ktorou sa vracia do minulosti, zoznámili sme sa s niekdajším spôsobom dolovania rudy.

 

Zvony a Orchestrík na Ekonomickej fakulte UMB

 

Zvony a Orchestrík na Ekonomickej fakulte UMB

 

Oslavy v Banskej Bystrici boli v utorok a v Rotunde Ekonomickej fakulty Komorný zbor Zvony s Orchestríkom predviedli priliehavý program. Prednes a výber piesní zrejme zapôsobili na obecenstvo, keďže po programe mnohí prichádzali a vyjadrovali obdiv a vďaku obom ansámblom.

Pobyt a stravu nám hradila Univerzita Mateja Belu a finančné prostriedky pre cestu zabezpečil Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí, ktorý nám schválil aj projekt pre detský koncert slovenských ľudových piesní Selenčské sláviky.

Komorný zbor Zvony a Orchestrík touto cestou srdečne ďakujú vedeniu UMB v Banskej Bystrici a ÚSŽZ.

Po návrate do Srbska, v stredu 4. októbra 2017, zbor s orchestrom mal v Novom Sade ďalší program. Vystúpili sme na ekumenickom koncerte v novosadskej synagóge. Program bol venovaný 500-ročnici reformácie a jeho usporiadateľom bola organizácia EHO z Nového Sadu.

 

Zvony a Orchestrík v novosadskej Synagóge

 

Zvony a Orchestrík v novosadskej Synagóge

 

V sobotu, 7. októbra Zvony koncertovali v Chorvátsku v dedinke Soľany, kde tamojší Slováci organizovali 8. Dni Slovákov. Pri tej príležitosti usporiadali aj kultúrno-umelecký program, ktorý pozostával z ľudových piesní a tancov. Piesňami, ktoré zaspievali Zvony a príhovorom evanjelického biskupa v Chorvátsku, bolo oslávené aj 500 rokov reformácie.

 

Zvony v Soľanoch

 

Zvony v Soľanoch

 

Týmto vystúpením Zvony uzavreli trojlístok - spievali za sedem dní v troch štátoch.

 

Renáta Súdiová

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Tomáš Čelovský (1958)

Objavy

Bola to zaujímavá hra
Nakúkať zvedavo
životu do karát
sám
Priúčať sa pravidlám hry
s pocitom dieťaťa
čo prvýkrát vyšlo na povalu
A nakoniec zistiť
že môžeš získať hociktorú kartu
Iba jednu nie

Tým posledným tromfom
čo si ho skrýva v rukáve
so sebavedomým úsmevom
tým ťa nakoniec dorazí

No predsa hráš
Inak nemožno
Hráš
teda si

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus