Domovská

Birds in the House na Slovensku

„Úspešné predstavenie srbských Slovákov Birds in the House prichádza na Slovensko" – s takýmto titulkom avizuje dnešné a zajtrajšie vystúpenie petrovských ochotníkov portál 24hod.sk. Ďalší informačný web myzvolen.sme.sk okrem iného uvádza: „Víkend atraktívneho divadla, ktorý je najstarším neštátnym festivalom alternatívnej kultúry na Slovensku, uzavrie v novembri svoju tretiu dekádu existencie 29. ročníkom. Zvlášť chceme upozorniť na medzinárodný projekt Petra Butka a divadla VHV Petrovec, ktorý žne úspechy aj na medzinárodných festivaloch s hrou Birds in the House. " V sobotu 18. novembra Birds in the House otvorí podujatie Noc divadiel v Prievidzi a v nedeľu 19. novembra bude o 14. hod. uvedený na významnom Slovenskom multižánrovom festivale VAD – Víkend atraktívneho divadla vo Zvolene.

 

Foto VHV Petrovec

 

Foto VHV Petrovec

 

Divadelný projekt Birds in the House / Vtáci v dome je spoločným produktom divadla VHV Petrovec s pražskou produkčnou spoločnosťou Next Picture a režisérom a v tomto predstavení aj hercom Petrom Serge Butkom. Na Slovensku petrovskí divadelníci vystupujú po úspešnom turné v Argentíne. O ich úspechu svedčia pozvania, ktoré ich na budúci rok zavedú aj do Brazílie, Chile, Kolumbie a Mexika.

Režisér Peter Serge Butko o predstavení hovorí: „Zbieral som čriepky týchto žánrov a skladal som z nich príbeh o človeku, o tajomnom strácaní a nachádzaní, tak trochu o vtáčej podstate ľudskej duše. Je to jemné, decentné a estetické predstavenie, nie veľmi zábavné, skôr trochu smutné. Ale ako ukázali reakcie publika, smútok nemusí byť nutne negatívny, môže v človeku otvárať aj krásu. Môže obohacovať, alebo nabíjať energiou. Som nesmierne rád, že zahraničné publikum predstavenie prijalo s nadšením a porozumením."

 

Viac TU:

 

 

http://www.24hod.sk/video-uspesne-predstavenie-srbskych-slovakov-birds-in-the-house-prichadza-na-slovensko-cl545153.html

http://www.kulpin.net/22-aktuality/aktuality/9683-premiera-vtaci-v-dome

 

Katarína Pucovská

 

Komentárov  

-1 #1 RE: Birds in the House na SlovenskuViera Benková 2017-11-20 16:54
gratulácia režisérovi S. Butkovi a petrovským ochotníkom, dokazujete že umenie je stále medzi nami živý prúd, ktorý nám nedovolí potonúť v mori priemernosti a konzumu!
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Paľo Bohuš
Jesenná duma (úryvok)
...
Ja mám rád Sejky,
tekvice žlté, ako slnká,
jesennú hrču smútku
v hrdle,
peniaze listov, čo sa
míňajú
topole pri Begeji
a sladkú, šíru tichosť...

Strácanie hľadám
v kukuričných lesoch,
šuchotavé strácanie
v krvavej vinici
hrozná zabudnutia.
Dym môjho ohňa
po zemi sa stelie.
...

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus