Domovská

NS Winter Fest

Nový Sad - metropola kultúry 2021 a mládežnícke sídelné mesto kultúry 2019 sa už rozsvietilo novoročnou výzdobou a vo štvrtok 23. novembra sa rozozvučalo vianočnými tónmi. Začal sa II. NS Winter Fest. Zároveň sa na Námestí slobody otvoril aj Christmas Market a parádne fiakre vo večerných hodinách čakajú na romantikov, ktorí sa chcú za zvukov zvončekov zviesť mestom. Singing Christmas Tree, čiže spevavý vianočný stromček je tiež postavený a z neho každý podvečer o 18,00 deti a chóry ako živé ozdôbky budú spievať vianočné a novoročné piesne. Ešte vždy sa možno prihlásiť TU: http://www.winterfest2017.rs/singingchristmastree.html. Vo víkendové dni od 19,00 - 22,00 vystupovať budú kapely. Festival potrvá do 30. decembra 2017.

 

NS Winter Fest

 

NS Winter Fest

 

NS Winter Fest

 

NS Winter Fest

 

V Novom Sade sa vlani prvýkrát zorganizoval opravdivý vianočný trh - "Christmas Market", aký mávajú európske metropoly. Aj tohto roku od štvrtka a počas celého decembra na hlavnom námestí bude rušno. Počas celého dňa rozvoniava tam varené víno, pečivá, rošt a klobásy.

 

NS Winter Fest

 

NS Winter Fest

 

NS Winter Fest

 

NS Winter Fest

 

Projekt Nový Sad 2021, ktorý tomuto mestu priniesol titul hlavného mesta kultúry v roku 2021, je platforma na rozvoj kultúrnych a kreatívnych potenciálov mesta, ktorý má za cieľ posilniť kultúrny život mesta, zlepšiť internacionálnu reputáciu a turistickú ponuku Nového Sadu a umožniť urbanistickú regeneráciu. Prezident Srbska Aleksandar Vučić v stredu v Novom Sade vyhlásil, že sa počas nasledujúcich troch rokov, teda do roku 2021, stará časť mesta odeje do nového šatu.

Ako bolo na otvorení tohtoročného, v poradí druhého NS Winter festu:

 

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Paľo Bohuš
Jesenná duma (úryvok)
...
Ja mám rád Sejky,
tekvice žlté, ako slnká,
jesennú hrču smútku
v hrdle,
peniaze listov, čo sa
míňajú
topole pri Begeji
a sladkú, šíru tichosť...

Strácanie hľadám
v kukuričných lesoch,
šuchotavé strácanie
v krvavej vinici
hrozná zabudnutia.
Dym môjho ohňa
po zemi sa stelie.
...

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus