Domovská

Petrovskí gymnazisti na Domiáde 2018

Domiáda kultúrno-umeleckých dosažení žiakov žiackych domovov Vojvodiny, ktorá sa uskutočnila 25.marca 2018 v Sombore, priniesla žiakom Gymnázia Jána Kollára so žiackym domovom z Báčskeho Petrovca a ich mentorom najnovšie ocenenia. Tak v oblasti úžitkového umenia si inštaláciou, ktorú žiaci vyhotovili technikou origami, vyslúžili 2. miesto.

 

Petrovskí gymnazisti na Domiáde 2018

 

Na príprave origamy výstavy sa podieľali: Emanuela Čemanová, Maja Opavská, Martina Miksádová, Iveta Medveďová, Nataša Trunečková, Alena Machová, Antónia Jochová a ďalší. Mentorsky dohliadala profesorka Daniela Triašková.

 

Petrovskí gymnazisti na Domiáde 2018

 

Momentka z vernisáže inštalácie úžitkového umenia v autorstve umelcov nášho Žiackeho domova a profesorky Daniely Triaškovej. Inštaláciu "oživujú" Milana Imerovski a Aleksander Rus.

 

Petrovskí gymnazisti na Domiáde 2018

 

Posudzovacia komisia Domiády 2018 v Sombore ocenila aj umelcov fotografie: Izabelu Gašparovskú, Dávida Fica, Emíliu-Janu Pálešovú, Denisa Pudelku, Ninu Polićovú, Viktóriu Fačarovú, Tianu Kolárovú a Vladimíra-Filipa Ožváta. Cyklus 32 umeleckých fotografií sa ovenčil 3.cenou. Umeleckých fotografov mentorsky usmerňovala profesorka Daniela Triašková.

 

Petrovskí gymnazisti na Domiáde 2018

 

Na Domiáde v Sombore sa 25.marca 2018 súťažil aj divadelný kolektív Žiackeho domova z Báčskeho Petrovca. Predstavili sa Radovanom III. Dušana Kovačevića pod režijnou taktovkou Jovana Kiša a pod mentorským vedením profesorky Heleny Despićovej. Celý kolektív pôsobil celistvo na radosť obecenstva. Hrali: Nina Polić, Jovan Kiš, Emília-Jana Pálešová, Miloš Dobrić, Maja Mravíková a Branislav Pop. Branislav Pop stvárnil bravúrne postavu Stanislava a vyslúžil si tak Cenu za najlepšiu mužskú postavu Domiády.

 

Petrovskí gymnazisti na Domiáde 2018

 

Petrovskí gymnazisti na Domiáde 2018

 

Petrovskí gymnazisti na Domiáde 2018

 

Na Domiáde 2018 v Sombore petrovské gymnázium pozoruhodne reprezentovali aj folklórna odbočka a dve spevácke skupiny. Štylizovanou choreografiou Taká sa mi páči pod vedením profesorky Jasny Makišovej zožali divácky obdiv. Spevácke skupiny, ktoré fungujú pod vedením profesora Juraja Súdiho, taktiež zabodovali. Prvá v zložení: Izabela Gašparovská, Maja Opavská, Marija Mirosavljev, Jovana Trkulja a Viktória Fačarová zaspievala slovenskú ľudovú pieseň Láska, bože, láska. Trio populárnej hudby: Maja Opavská, Jovana Trkulja a Marija Mirosavljev za sprievodu Davida Fica a Martina Šveca sa predstavil piesňou Hladne su vam ruke.

 

Dávid Fic a jeho mentorka, profesorka Milada Stankovićová

 

Dávid Fic a jeho mentorka, profesorka Milada Stankovićová

 

Najnovší úspech petrovského gymnázia už nesúvisí s Dimiádou, je však hodný spomenutia . David Fic, žiak III. ročníka, na Obvodnej súťaži z biológie v Sriemskej Mitrovici exceloval v oblasti všeobecná fyziológia. Dostal sa tak medzi troch žiakov z Vojvodiny, ktorí postúpili do ďalšieho súťažného kola – na republikovú súťaž.

 

Zdroj: Gymnázium Jána Kollára so žiackym domovom

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Tomáš Čelovský (1958)

Objavy

Bola to zaujímavá hra
Nakúkať zvedavo
životu do karát
sám
Priúčať sa pravidlám hry
s pocitom dieťaťa
čo prvýkrát vyšlo na povalu
A nakoniec zistiť
že môžeš získať hociktorú kartu
Iba jednu nie

Tým posledným tromfom
čo si ho skrýva v rukáve
so sebavedomým úsmevom
tým ťa nakoniec dorazí

No predsa hráš
Inak nemožno
Hráš
teda si

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus