Domovská

V Padine horel dom kultúry

V požiari, ktorý vzplanul krátko po polnoci v Padine, obetí a zranených našťastie nebolo, avšak veľké hmotné škody sú spôsobené na impozantnom objekte Domu kultúry Michala Babinku v tejto banátskej slovenskej dedine, ktorý bol vo fáze záverečných rekonštrukčných prác. Vďaka intervencii požiarnikov z Padiny, Kovačice a Pančeva oheň bol lokalizovaný a nerozšíril sa na celý objekt. Riaditeľka padinského domu kultúry Anička Elchekhová pre Slovenskú redakciu Rádia Nový Sad vyhlásila, že je zničená veľká sieň, javisko a časť strechy nad veľkou sieňou. Podľa slov organizátora kultúrnych programov Jána Papu skupina členov Kultúrno-umeleckého spolku z Padiny zachránila inštrumenty, ktoré sa nachádzali v budove domu kultúry. Vyšetrovanie o dôvodoch vzniku požiaru prebieha.

 

V Padine horel dom kultúry

 

Kovačická Rtv OK o požiari takto informuje:

 

 

Keď sa niečo udeje pod rúškom noci, podozrenia nevystanú a tak sa aj v tomto prípade špekuluje o úmyselnom založení požiaru. „Máme snímku bezpečnostných kamier, na ktorých sa vidí, že niektoré osoby v minulej noci vtrhli do domu kultúry. Očakávame výsledky policajného vyšetrenia" – vyhlásila námestníčka predsedu Kovačickej obce Mariana Melišová. Tiež dodala, že obec finančne pomôže pri sanácii škôd a podľa jej slov rekonštrukcia objektu by mohla byť dokončená podľa pôvodného plánu do konca roka.

V tomto roku Padina oslavuje storočnicu divadelníctva. Do konca roka sa preto mali ukončiť rekonštrukčné práce na dome kultúry, ktoré prebiehali od roku 2016 a podľa slov predsedu Obce Kovačica Milana Garaševića vyčíslené boli na 100 miliónov dinárov. O tom kovačická Rtv OK v roku 2017 odvysielala príspevok:

 

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články

urad

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus