Domovská

Lana, malá geniálka

V Belehrade v kongresovej sieni Sava strediska v nedeľu 16. júna 2019 prebiehala IV. medzinárodná Olympiáda v mentálnom počítaní Malac Genijalac. Na tomto prestížnom podujatí sa zúčastnilo zo 1200 súťažiacich vo veku 4 až 14 rokov z pätnástich krajín a zo 182 škôl. Účastníci boli zo Srbska, Bosny a Hercegoviny, Čiernej Hory, Chorvátska, Macedónska, Maďarska, Švajčiarska, Ruska, Ukrajiny, Slovenska... Z vlaňajšieho podujatia do Kulpína sa dostala jedna medaila. Sedemročný Kulpínčan Filip Šušerský obsadil tretie miesto a v tomto roku bronzovú medailu získala o rok staršia Lana Ivaniševićová z Báčskeho Petrovca, ktorá má po mame Jaroslave (rod. Koruniakovej) tiež kulpínske korene. Blahoželáme!

 

Foto: Malac Genijalac Bački Petrovac

 

Foto: Malac Genijalac Bački Petrovac

 

Foto: Malac Genijalac Bački Petrovac

 

Foto: Malac Genijalac Bački Petrovac

 

Foto: Malac Genijalac Bački Petrovac

 

Na tohtoročnej olympiáde Báčskopetrovskú obec reprezentovali Lana Ivaniševićová, Filip Šúšerský a Petra Sirácká, ktorých viedla učiteľka Tanja Petković. Olympiáda v mentálnom počítaní tradične vyvoláva veľký záujem verejnosti, keďže súťažiaci veľkou rýchlosťou spočitujú veľký počet čísel. Najatraktívnejšou býva disciplína Anzan – ide o výpočet dlhého reťazca čísel, ktoré sa na obrazovke premietajú extrémne vysokou rýchlosťou: až 3 čísla za sekundu!

Malac Genijalac je medzinárodný vzdelávací systém zameraný na zdravý vývoj mozgu dieťaťa. Cieľom „malého géniusa" je povzbudzovať a rozvíjať intelektuálne zručnosti a schopnosti detí od včasného detstva. V nadväznosti na túto víziu Malac Genijalac úspešne kombinuje to najlepšie z rôznych svetov, pričom uplatňuje vzácne skúsenosti z Východu a Západu.

Škola mentálnej aritmetiky Malac Genijalac rozvíja proces rýchleho počítania na princípe starovekého japonského počítadla „abakus". Tréningami sa cvičia aj iné mentálne kapacity akými sú pamäť, koncentrácia, vizualizácia, analytickosť a logika. Sloganom školy je: My školíme deti, ktoré menia svet!

O vlaňajšej súťaži TU: http://www.kulpin.net/o-kulpine/vzdelavanie/zs-j-a-komenskeho/dejiny-skoly/22-aktuality/aktuality/10271-filip-maly-genius

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články

urad

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus