Domovská

Kolorit dolnozemcov z Vojvodiny

..."Kolorit dolnozemcov z Vojvodiny okrášľuje sveta kúty od Melbournu po Toronto, nuž a medzitým najmä v Európe – v ich materskej vlasti predkov – v súčasnom Slovensku, ale aj Nemecku či inde. Čo je akiste pozoruhodné, svet ich nielenže zaznamenáva, akceptuje, ale ich aj vďaka umeleckým sklonom a emotívnosti ich kumštu aj zaslúžene obdivuje." Uvádza portál Slovenské zahraničie https://www.slovenskezahranicie.sk/sk/krajania-informuju/3033/lesy-a-roviny-michala-durovku-v-zeneve ozrejmujúc, že v švajčiarskej Ženeve do 23. júna 2019 vystavoval výtvarník Michal Ďurovka z Kysáča. A Dolenjski list zo Slovinska píše o výtvarnom tábore v Trebnji, na ktorom sa zúčastnil aj náš insitný maliar Martin Pap z Padiny.

 

Kolorit dolnozemcov z Vojvodiny

 

Kolorit dolnozemcov z Vojvodiny

 

Na vernisáži obrazov Lesy a doliny akademického maliara Michala Ďurovku v súkromnej Galérii Tibora Strahleho v Ženeve sa zúčastnili okrem samotného umelca aj kurátor Vladimír Valentík, Milina Sklabinská z Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí, ako aj priatelia výtvarníka.

Sedem maliarov samoukov , nazývaných aj naivní maliari, polovicou júna pobudli v slovinskom meste Trebnje, kde sa zúčastnili na 52. Medzinárodnom umeleckom tábore. Umelci boli z Francúzska, Iránu, Talianska, Nemecka, Srbska a Slovinska. V Trebnji pobudli týždeň a medzi nimi bol aj náš insitný maliar Martin Pap z Padiny.

Viac TU: https://www.dolenjskilist.si/2019/06/10/220697/novice/dolenjska/Sedem_samorastnikov_sedem_dni_na_taboru/?fbclid=IwAR0QPtRD-_mEg05CgoyjjRYcTEiapH-cGGbqvULsk0ahUlfCweuu36uO1zk

 

kp

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články

urad

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus