Domovská

Informácie zo SEAVC v Srbsku

V novosadskom chráme Božom včera prebiehala schôdza Synody Slovenskej evanjelickej a.v. cirkvi v Srbsku. Pred jej začiatkom sa predstavitelia všetkých našich cirkevných zborov zúčastnili na bohoslužbách na ktorých kázňou poslúžil Ondrej Marčok, farár kysáčsky. Na synode odzneli správy o aktivitách zo všetkých troch seniorátov a na návrh biskupa SEAVC d.p. Samuela Vrbovského schválená bola i zmena cirkevnej Ústavy. Ňou sa zrušila veková hranica pre biskupa, čo znamená, že sa odteraz biskupom bude môcť stať praktický každý vyškolený kňaz, bez ohľadu na vek a odpracovanú pracovnú dobu. Tým pádom sa prakticky začali aj prípravy na voľbu biskupa, keďže súčasnému najvyššiemu hodnostárovi SEAVC v Srbsku na budúci rok vyprší mandát.

 

Novosadský evanjelický kostol

 

Novosadský evanjelický kostol

 

Biskupa volí Synoda z radu kňazov, podľa podmienok stanovených Ústavou, na 6-ročné mandátne obdobie. Samuel Vrbovský svoj tretí biskupský mandát začal v roku 2014. O tom viac TU: http://www.kulpin.net/22-aktuality/aktuality/7064-samuel-vrbovsky-znovuzvoleny-biskup-seavc-v-srbsku

 

Stretnutie mládeže v Petrovci v roku 2013 (foto Martin Pucovský)

 

Stretnutie mládeže v Petrovci v roku 2013 (foto Martin Pucovský)

 

Po ukončení školského roku, a podľa ustálenej praxe, cirkevná mládež zo všetkých cirkevných zborov sa zhromaždí na celocirkevnom mládežníckom stretnutí, ktoré v tomto roku usporiadajú zajtra 28. júna 2019 v Padine. Tam popoludní vystúpia hudobníci z USA, z Toleda v Ohiu, ktorí sa dnes predstavili v Báčskom Petrovci, zajtra predpoludním budú vo Vojlovici a v sobotu, vo sviatok Petra a Pavla, vystúpia najprv na predpoludňajších službách Božích v Starej Pazove a večer v kostole v Slankamenských vinohradoch. V nedeľu 30. júna o 10,00 h sa zúčastnia na predpoludňajších bohoslužbách v Kulpíne. A v tú 2. nedeľu po Sv. Trojici bude v Lugu slávnosť konfirmácie.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články

urad

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus