Domovská

Návšteva z Toleda

Vo štvrtok 27. júna 2019 v slávnostnej sieni Gymnázia Jána Kollára so žiackym domovom v Báčskom Petrovci odznel koncert hosťujúceho orchestra z Ohia a bášskopetrovského obecného cirkevného spevokolu Credimus. Hudobníci z USA, z Toleda prišli vedení Robertom Johnsonom, pastorom Evanjelickej luteránskej cirkvi v Amerike, ktorý v roku 2017 na pozvanie CZ Kulpín pobudol v tomto našom zbore jeden mesiac. Monitoroval situáciu v SEAVC v Srbsku s cieľom prehĺbenia spolupráce medzi dvomi evanjelickými cirkvami, ktorá pretrváva už štrnásť rokov. Tento zájazd jednej časti členov toledského symfonického orchestra predstavuje ďalší krok vo vzájomnom približovaní. Na pôde gymnázia hostí z USA privítala riaditeľka Anna Medveďová.

 

Návšteva z Toleda

 

Návšteva z Toleda

 

Návšteva z Toleda

 

Návšteva z Toleda

 

Na zájazde v Srbsku k orchestru sa pripojil aj pastor Robert Johnson a mladý huslista Martin Ján Javorník z Kulpína, ktorý sa úspešne zosúladil s americkými hudobníkmi. Ďalší mladý Kulpínčan Vladimír Zima, žiak generácie školského roku 2017/18 petrovského gymnázia, simultánne prekladal príhovory hostí a vystupoval i v druhej časti koncertu. Na znak vďaky hosťujúcemu orchestru, obecný cirkevný spevokol Credimus zaspieval totiž tri pesničky a jednu za klavírneho sprievodu Vladimíra Zimu. Spevokol vedie riaditeľka gymnázia Anna Medveďová.

 

Návšteva z Toleda

 

Návšteva z Toleda

 

Návšteva z Toleda

 

Návšteva z Toleda

 

Na predpoludňajších bohoslužbách, v túto 3. nedeľu po Sv. Trojici, orchester z Toleda vystúpi v Kulpíne. S duchovnou úvahou sa prihovorí Robert Johnson, a jeho kázeň simultánne bude prekladať domáci kňaz Jaroslav Javorník.

O predchádzajúcej návšteve pastora R. Johnsona TU:
http://www.kulpin.net/component/content/article/22-aktuality/aktuality/9953-formovanie-moralneho-ale-aj-umneho-krestana

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články

urad

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus