Domovská

Dávid Fic, žiak generácie

„Mám rôzne záľuby... Rád čítam, rád komunikujem s ľuďmi a počúvam ich životné skúsenosti (od dieťaťa po starých ľudí), rád cestujem - stretávam sa s novými kultúrami, rád spievam a hrám - páči sa mi to a veľmi rád pracujem aj s mladými ľuďmi - chcem im pomáhať, pretože mnohí sa stratili v tomto rýchlo sa meniacom svete a potrebujú niekoho, kto s nimi bude. Toto leto mám naplánované tri tábory - dva detské a jeden tínedžerský a naozaj sa mi páči byť tu a slúžiť týmto mladým ľuďom," povedal pre Nedeljne novine z Báčskej Palanky Dávid Fic zo Silbaša, žiak generácie na Gymnáziu Jána Kollára so žiackym domovom v Báčskom Petrovci.

 

Dávid Fic, žiak generácie

 

Pokiaľ ide o môj úspech... Hmm, mohol by som naozaj dlho uvažovať o tom najdôležitejšom. Či už je to súťaž, koncert alebo akciu... Môj oveľa väčší úspech v tejto škole je, že som našiel novú rodinu. Ľudia, s ktorými som mal možnosť stretnúť sa, zostanú, aspoň väčšina z nich, veľmi dôležitou súčasťou môjho života, ale najväčším úspechom je, že som našiel svoju identitu. Toho, ktorý som ja naozaj. A to je to, že nemôžem ani jedného dňa bez Boha a nechcem žiť svoj život vlastným spôsobom. Našiel som svoju identitu v Ňom, viem, kto som v Ňom. A toto je môj najväčší úspech v živote a ja viem, pevne verím, že to bude znamenať zvyšok môjho života tu na tejto Zemi.

Poradil by som svojim rovesníkom, že nezáleží na tom, aký veľký úspech dosiahnete v súťažiach, na koncertoch a rôznych podujatiach, ak zabudnete na to, že ľudia sú okolo vás a svojimi ambíciami a chamtivosťou ich pochováte. Zaujímajte sa o iných ľudí, stretávajte sa s inými ľuďmi, milujte iných ľudí, buďte tam pre iných ľudí - nielen slovami, ale aj skutkami, neohovárajte, ne ponižujte druhých, lebo tým vlastne ponižujete samých seba.

Celý článok si možno prečítať TU:
https://backapalankavesti.com/2019/07/01/prica-o-jednom-djaku-generacije/

Viac o Dávidovi Ficovi sa možno dozvedieť aj z jeho profilu na youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCeSp4StBbiOyYSK1nDZnHDQ

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články

urad

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus