Domovská

Kulpin fest 2019

V Kulpíne dnes štartoval a zajtra bude pokračovať 13. rock festival Kulpin fest. Keďže sa v minulom roku podujatie neusporiadalo, v tomto roku sa festival vrátil do kalendára našich kultúrnych podujatí so starým známym sloganom: „Najväčší malý festival vo Vojvodine". Tohtoročný comeback Kulpin festu sprevádza azda doteraz najbohatší program. Dnes večer vystupujú veteráni Southlandersi a Industrijski Kombinat z Báčskeho Petrovca ako aj najznámejšie mená Alen Islamović a Riblja čorba. Zajtrajší festivalový večierok bude sprevádzať tvrdší zvuk, ktorým sa zachová základná orientácia tohto festivalu a venovaný bude punkovej hudbe. Krv v žilách by návštevníkom mala rozprúdiť novosadská skupina 5 minuta slave a dve skupiny z Kragujevca: Epilog a ČBS, ako aj ideoví tvorcovia festivalu – Lude krawe z Báčskeho Petrovca.

 

Kulpin fest 2019

 

Kulpin fest 2019

 

Kulpin fest 2019

 

Kulpin fest 2019

 

Kulpin fest 2019

 

Kulpin fest 2019

 

Industrijski Kombinat z Báčskeho Petrovca, ktorý vznikol v roku 2015, prednedávnom vydal debutový album Dovoljno jak, na ktorom naspievali deväť piesní. Okrem týchto piesní na festivale zaspievali aj akýsi rockový mix pesničky Dedinka v údolí po slovensky. Hrajú zmiešaninu punk-rocku, kým ďalšia petrovská skupina Southlandersi, ktorí usporiadali svoj prvý koncert začiatkom roka 2018, pestujú mäkší dolnozemský slovenský rock. Pesničky zaspievali po slovensky.

Festival sa skončí v nedeľu v skorých ranných hodinách. Prebieha na starom mieste, na štadióne futbalového klubu FK Kulpín. Na tomto mieste festival i vznikol a jeho začiatky sú späté s futbalom. Čiže Kulpin fest nastal v júli roku 2005 s cieľom prezentovať hymnu FK Kulpína venovanú tomuto klubu, ktorú skomponovali iniciátori festivalu Kulpin fest, vtedajší bend Lude krawe vedený Kulpínčanom Svetozarom Zarem Govorčinom.

Na otvorenom dennom žúre v kempe v druhý festivalový deň vystúpi i Lego duo so zvukmi ex yu rocku. After party bude pokračovať aj po programe na hlavnom stage a tú časť programu má na starosti DJ crew MASSIVITY.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články

urad

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus