Domovská

Krajanský telerozhlas Košice 2019

V poradí už 17. ročník Tvorivej školy žurnalistiky Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí v novom formáte (na rozdiel od predchádzajúcich 15 ročníkov v spolupráci s Katedrou žurnalistiky FiF UK v Bratislave) už po druhý raz v samostatnej gescii ÚSŽZ a jeho partnerov, má od roku 2017 ambíciu v novom kreatívnejšom formáte nadviazať na predchádzajúce projekty ÚSŽZ a jej predchodcu - Domu zahraničných Slovákov, zároveň jej dať i novú kvalitu, obsah aj praktický dosah. V tomto roku sa tvorivé semináre, reportážne dni a aj samotná prezentácia prác redaktorov, reportérov a publicistov upriamuje v dňoch 21.-28. septembra v Košiciach na rozhlasovú a televíznu žurnalistiku, ako aj na oblasť tzv. nových médií vrátane internetových portálov.

 

Foto: Ľudo Pomichal

 

Foto: Ľudo Pomichal

 

Cieľom projektu je napomôcť odbornému a jazykovému rastu redaktorov, reportérov, publicistov, editorov, moderátorov a ďalších tvorcov v rámci zvyšovania kvality elektronických a internetových médií v slovenskom zahraničí. Zároveň aj prispieť k dosiahnutiu vyššej kvality a obsahu žurnalistickej profilácie a tvorby redaktorov krajanských médií.

17. ročník Tvorivej školy žurnalistiky - KRAJANSKÝ TELEROZHLAS KOŠICE 2019 sa riadi špeciálne pripraveným programom. V projekte sú od soboty 21. septembra 2019 v Košiciach zastúpení televízni a rozhlasoví tvorcovia, ako aj editori - redaktori nových/ internetových médií zo siedmich štátov: Kanady, Českej republiky, Chorvátska, Maďarska, Rumunska, Srbska a Ukrajiny.

Uvádza Ľudo Pomichal, garant 17. ročníka Tvorivej školy žurnalistiky za ÚSŽZ na webovej stránke ÚSŽZ a celý článok si možno prečítať TU: https://www.uszz.sk/sk/stranka/4756/v-kosiciach-sa-zisli-krajanski-televizni-a-rozhlasovi-redaktori-kameramani-a-publicisti-tvorcovia-a-editori-novych-medii-na-17-rocniku-tvorivej-skoly-zurnalistiky-uszz

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články

urad

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus