Domovská

Dotyky * Cirkus vzťahov

Dotyky * Cirkus vzťahov
 
Týždňový seminár tvorivého dramatického písania pre slovenských dramatikov Píšeš? Píšem! 2013 sa niesol v duchu pouličného divadla. Hlavným motívom sa stali Dotyky, ktoré aktéri všetkých štyroch dielní (dramatickej, hereckej, projektového manažmentu, web dizajnu a grafiky) prevtelili do pouličného predstavenia. Pod názvom Cirkus vzťahov pred zrakmi divákov prezentovali v sobotu v Báčskom Petrovci, Báčskej Palanke a v Pivnici koláž dramatických textov štyroch autorov: Vlatka Miksáda (Ilok), Eleny Hložanovej (Báčska Palanka), Andrey Spevákovej (Báčsky Petrovec) a Moniky Necpálovej (Budča, Slovensko).
 
foto
 
Frekventanti a organizátori seminára (Foto Katarína Hitzingerová-Mišíková)
 
Tvorivý ansámbel 4. ročníka medzinárodného semináru tvorivého dramatického písania a divadla "Píšeš? Píšem!" v spolupráci s Divadlom Janka Čemana v Pivnici za 5 dní pripravil pouličné predstavenie Dotyky * Cirkus vzťahov.
 
foto
 
Divadlo sa hralo aj v petrovskom aquaparku (Foto: AquaPark PETROLAND)
 
„Kráľ ulíc otváral pred očami divákov svoj kufor, položil srdce na dlaň a núkal: Berte si! Lásky i žiaľu, smiech i vravu. Veď on je Váš! Kráľ ulíc!“
 
Cirkus vzťahov rozihral 17. augusta v Báčskom Petrovci, Báčskej Palanke i v Pivnici ansámbel medzinárodného divadelného semináru Píšeš? Píšem! 2013.
 
foto
 
Foto: AquaPark PETROLAND
 
„Boli sme! A ešte budeme... stáť a padať. Na papier hádzať dušu a na dlažbu ulice vlastné kolená. Pre Teba, človek, pre Teba píšeme a hráme. Pre Teba tvoríme z mála svet. Cirkus. Svet si hráme, až Thalii seba zapredáme.* Píšeš? Píšem! 2013 v Pivnici“ – napísala jedna z účastníčok seminára a autorka dramatického textu Monika Necpálová.
 
„V číslach: na predstavení sa podieľalo 40 účastníkov, 9 lektorov, 3 hudobníci, 1 technik, 1 organizátor, 1 Kmézo, 1 kostymérka, cca 7 kuchárov, 1 tehotná garantka, 1 hlavný šéf, niekoľko počítačov, 2 tlačiarne, 4 balíky kancelárskeho papieru, cca 6 médií, 0 podporujúcich inštitúcií (okrem hlavného - Divadla Janka Čemana), milión kilogramov energie a chuti - DOTYKY - CIRKUS VZŤAHOV!!!“ Zhrnula autorka projektu: Mgr.art. Katarína Mišíková - Hitzingerová ArtD zo Slovenska.
 
Aktéri divadelného seminára v Pivnici pripravili ako čerešničku na torte pre divákov pouličné predstavenie Cirkus vzťahov. Malá ochutnávka ohňa, výkrikov, heligónky a gitary... Ohňová show, chodúle, pohybové grotesky... ATRAKCIA!
 
 
Tvorivý seminár Píšeš? Píšem!, organizovaný Ochotníckym divadlom Janka Čemana v Pivnici, sa rok čo rok rozširuje nielen o počet uchádzačov, ale aj o počet tvorivých dielní.
 
Prvý ročník seminára bol zameraný na dramatický text, druhý ročník porovnával dramatický text a interpretáciu dramatického textu. Tretí ročník už bol medzinárodný: slovensko – srbsko – macedónsky a frekventanti hľadali rovnováhu medzi dramatickým textom a jeho interpretáciou z hudobného a výtvarného hľadiska. Štvrtý ročník bol zameraný na grantovú činnosť, organizáciu v divadle, javiskové svietenie, grafický dizajn (výroba divadelných plagátov a bulletinov) a pouličné divadlo.
 
„Tento projekt, ktorý už po treťom ročníku získal medzinárodnú skúsenosť, pracuje s profesionálnymi umelcami, podporuje slovenský jazyk a jeho používanie v divadelnej a literárnej kultúre a motivuje mladých ľudí dramaticky tvoriť.“ zhodnotila Katarína Hitzingerová-Mišíková.
 
Katarína Pucovská

Komentárov  

+4 #1 Originalita - identitaJán 2013-08-20 15:07
Pivnica má na to - nepodporuje hlucho nemé divadlá, ale tvorbu pre svoju i našu budúcnosť.
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Náhodný obrázok

slovenske insitne umenie zo srbska

Letmo

MIROSLAV DEMÁK

SEPTEMBER
(Romeo a Júlia)

Už je po všetkom
Koľko je ešte pred nami

Po prvom milovaní odpočívajú
na mojej dlani Romeo a Júlia
Krajina im tíško na viečka sadá
Zo všetkých strán septembrové ráno
padá na zrelé hrozná
Ráno ktoré sa začalo tak dávno
a pritom sa nekončí skôr než zajtra
Pred nami sa vnára do fontán
Navždy a znova odchádza kráľovná Mab
Vtedy sa nikomu nechce dnu
a nikomu von Bývame zúfalo sami
Asi mám preto Merkucia
zo všetkých najväčšmi rád

Už je po všetkom A toľko
toľko je stále pred nami

Posledné komentáre

Posledné články

urad

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus