Domovská

IN MEMORIAM – za Jankom Hodoličom

Nerobím viac pre súčasnosť, ale pre budúcnosť. Budúcnosť je moja... Aj večnosť... Teda neumrel, ... "živí ho v srdciach ponesú" (Paľo Bohuš). V produktívnom veku 65 rokov z tejto časnosti do večnosti sa pobral aj univerzitný profesor Dr. Janko Hodolič. Ubúda nás. Trúchlivosť rmúti. Odchádzajú nám veľkí...

 

IN MEMORIAM – za Jankom Hodoličom

 

Janko Hodolič, promovaný inžinier strojárstva a doktor technických vied, riadny profesor Fakulty technických vied, doctor honoris causa,narodený v Pivnici 9. 8. 1950; prodekan pre vedu a medzinárodnú spoluprácu, vedúci Laboratória pre metrológiu, kvalitu, prípravky a environmentálne inžinierstvo Ústavu výrobného inžinierstva Fakulty technických vied Univerzity v Novom Sade... V Bratislave, v Košiciach, v Skalici... na Slovensku vysoko uznávaný, poverený prorektor pre vedu a výskum: Dr.h.c. prof. Ing. Janko Hodolič, Dr.Sc...

Kladne treba hodnotiť účasť prof. J. Hodoliča na projektoch CEPUS II a spoločné partnerstvo na projekte Tempus Training of Institutions in Modern Enviromental Aproaches and Technologies (TIMEA), ktorého bol aj koordinátorom. Bol a zostáva medzinárodne uznávaný odborník v oblasti automatizácie inžinierskych prác, výrobnej metrológie a kvality pružných výrobných systémov. V poslednom období jeho orientácia bola zameraná na inžinierstvo ochrany životného prostredia s dôrazom na teóriu a prax.

Pohreb Janka Hodoliča bude 7. decembra 2015 o 15.h v dome smútku v Petrovci.

Česť jeho pamiatke!

 

Komentárov  

+1 #2 SucitiaciVlaBEL 2015-12-07 09:45
Pana prof. DrSc. Jana Hodoliča poznal som ako jeho univerzitny kolega. Tak sme, bez zbitočnych slov, komunikovali. Spolu s jeho pani manželkou do popredia presadzoval ludske dobro, odbornost, uplatnenie vedomosti i zručnosti. Preto J. Hodlič bude chybat vo svojom prostredi. Tiež priatelom.
Jeho pani manželky i rodinnym prislušnikom nech podana ruka sucitiacich zahladi bol zaroven posilni zachovanie spomienok, boj o oslavu dobrych skutkov, rozkonarenost i bezmernost ducha človeka.
VlaBEL
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
0 #1 RE: IN MEMORIAM – za Jankom HodoličomDaniel Piksiades 2015-12-07 00:47
RIP
Naše saučešće porodici.
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články

urad

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus