Domovská

www.kulpin.net - 9 rokov

Otvárame desiatu kapitolu. V dnešný deň pred deviatimi rokmi sme tento web spustili a dodnes sme na ňom zverejnili takmer 4.000 textov. Mnohé z nich sú bohato fotograficky ilustrované a v našej Fotogalérii máme ešte ďalších vyše 5.000 fotografií, ktoré sú návštevníkom k dispozícii vo vysokom rozlíšení. Zo dňa na deň, každý deň a vždy inak... ja urobím novinársku časť roboty a syn technickú. Tak nám pribudlo 9 rokov, ktoré sme na tomto mieste kronikársky zachytávali a starostlivo sme vypisovali na tisíce strán o živote dolnozemských Slovákov. Všetky zverejnené texty sú archivované a veríme, že aj v budúcnosti budú svedectvom doby. Samozrejme, ak portál budeme aj ďalej udržiavať a vydržiavať. Nateraz sa nám to darilo a nápomocnú ruku nám niekoľko rokov podával aj Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí. Najnovšie, náš projekt nebol schválený, a tak sme odkázaní sami na seba. Vôľu však máme a keď ona nechýba, spôsob sa nájde. Bude tu možno len menej informácií a menej fotografií, ale robiť ešte vládzeme. S heslom, s ktorým sme na štarte začínali, pokračujeme aj ďalej: 1. máj – práci zdar!

 

Martin Pucovský a Katarína Pucovská

 

Martin Pucovský a Katarína Pucovská

 

Spolu so synom Martinom, ktorý má teraz 25 rokov, tento portál každodenne aktualizujeme. Robíme to z presvedčenia, vo voľnom čase a z vlastnými prostriedkami. Keď sme ho spustili, Martin mal iba 16 rokov. Sám urobil aj ten prvý dizajn webu a po šiestich rokoch aj druhý a dodnes má na starosti celkovú technickú údržbu.

Moja robota je písanie. Snažím sa to robiť objektívne a nezaujato. Uznám, nie je to ani trochu ľahko, možno je to aj nemožné a možno to ani nerobím dobre. Sme ľudia, podliehame citom. Pripúšťam teda, že aj v tomto mojom texte je nemalá dávka subjektívneho. Ale, návštevníkov máme každodenne viac a viac a viac než dosť, takže aj taký spôsob písania sa zrejme mnohým páči.

Aby sa objektívne mohlo písať, autor musí byť sám sebou, nesmie patriť žiadnej politickej strane a nesmie sa „predať". V takom smere pokračujeme aj ďalej.

Sledujte nás aj na facebooku, kde dávame ešte viac informácií: https://www.facebook.com/kulpin.net/?fref=ts

Náš archív: http://www.kulpin.net/archiv

Naša galéria: http://www.kulpin.net/galeria

 

Katarína Pucovská

 

Komentárov  

+1 #2 RE: www.kulpin.net - 9 rokovDaniel Piksiades 2017-05-02 17:46
Dragi Pucovski , čestitamo i želimo još mnogo uspešnih godina. Hvala vam za sve divne reportaže i fotografije koje nas obaveštavaju o mestima, događajima i ljudima koji su nam u srcu. Molimo vas, primite mali poklon kao izraz naše zahvalnosti.
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
+2 #1 Moja Vojvodina, moj domSlavuška 2017-05-01 06:48
Srdečne pozdravujem, a aj keď l'utujem Vašu nehodu, zaroven' prajem ešte mnoho dobreho zdravia, zdaru a lásky ku krasnej prace, ktoru so synom vykonavate.
Pan Boh vam v tom pomahaj!
Tešime sa na vaše pestre prispevki aj do buduca!
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Tomáš Čelovský (1958)

Objavy

Bola to zaujímavá hra
Nakúkať zvedavo
životu do karát
sám
Priúčať sa pravidlám hry
s pocitom dieťaťa
čo prvýkrát vyšlo na povalu
A nakoniec zistiť
že môžeš získať hociktorú kartu
Iba jednu nie

Tým posledným tromfom
čo si ho skrýva v rukáve
so sebavedomým úsmevom
tým ťa nakoniec dorazí

No predsa hráš
Inak nemožno
Hráš
teda si

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus