Domovská

Regresovanie prepravy stredoškolákom

Všetkých 45 miest a obcí na území AP Vojvodiny získali prostredníctvom konkurzu prostriedky na regresovanie prepravy stredoškolákov. Zmluvy o tom dnes v Novom Sade podpísali predstavitelia vojvodinských obcí. Na tieto účely z pokrajinského rozpočtu je vyčlenených 183 miliónov dinárov. Na konkurz Pokrajinského sekretariátu pre vzdelávanie sa prihlásili všetky lokálne samosprávy. Uvedená suma je preto rozvrhnutá na všetky vojvodinské obce. Inak, v školskom roku 2016/2017 na území Vojvodiny vyše 21000 stredoškolákov cestuje do školy, čo je vyše tretina všetkých stredoškolákov z Vojvodiny.

 

Na dnešnom podpisovaní zmlúv sa zúčastnil predseda pokrajinskej vlády Igor Mirović (Foto: www.vojvodina.gov.rs)

 

Na dnešnom podpisovaní zmlúv sa zúčastnil predseda pokrajinskej vlády Igor Mirović (Foto: www.vojvodina.gov.rs)

 

„Prednedávnom sme podpísali zmluvy aj o udelení prostriedkov na vypracovanie projektovej dokumentácie pre sanáciu objektov predškolských ustanovizní, základných a stredných škôl ako aj žiackych domovov,"– vyhlásil predseda pokrajinskej vlády Igor Mirović a dodal, že už o asi mesiac sa predškolské ustanovizne ako aj základné a stredné školy budú môcť uchádzať o dodatočných 250 miliónov dinárov pre adaptáciu a sanáciu objektov.

 

Foto: www.vojvodina.gov.rs

 

Foto: www.vojvodina.gov.rs

 

Podpredseda pokrajinskej vlády a pokrajinský tajomník pre vzdelávanie, predpisy, správu a národnostné spoločenstvá Mihály Nyilas pri slávnostnom podpisovaní zmlúv hovoril o význame konkurzu na regresovanie prepravy žiakov, pričom zdôraznil: „Týmto konkurzom sme znovu potvrdili, že nám záleží na našich žiakoch a že sa snažíme zabezpečiť im normálne podmienky školenia a umožniť im správnu voľbu školy".

 

Foto: www.vojvodina.gov.rs

 

Foto: www.vojvodina.gov.rs

 

Mihály Nyilas dnes prijal aj veľvyslankyňu Českej republiky v Srbsku J.E. Ivanu Hlavsovú. Česká ambasádorka pri tejto príležitosti zdôraznila, že je v stálom kontakte s českou národnostnou menšinou v Srbsku a pochvalne sa zmienila o dosiahnutom štandarde ochrany práv českého národnostného spoločenstva v pokrajine.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň

1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

 

Posledné komentáre

Posledné články

urad

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus