Domovská

Kríza v NRSNM

Ak z celkového počtu 29 členov, na schôdzu našej najvyššej národnostnej inštitúcie príde iba 11 delegátov, je takmer jasné, že sa vládnuca koalícia rozpadla. Už na predchádzajúcom zasadaní bol problém s kvórom, avšak po takmer hodinovom vyčkávaní vtedy sa podarilo zhromaždiť 15 členov, čo je minimum na rozhodovanie. Dnes však do Lugu, na 16. schôdzu NRSNM, prišlo o štyroch menej, teda predsedníčka Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny Anna Tomanová Makanová musela konštatovať, že nemajú dostatočný počet členov. Dodala, že verejnosť bude oboznámená s novým termínom zasadnutia, ako aj o tom, prečo členovia NRSNM na schôdzu neprišli. "Dnešné zasadnutie Národnostnej rady, ktoré sa neuskutočnilo, len potvrdilo, že predsedníčka Anna Tomanová Makanová , po 14- ročnom pôsobení na čele tejto inštitúcie, nemá viac podporu členov Rady," – povedal Pavel Surový, člen NRSNM a predseda politickej strany Slováci vpred!

 

Záber z dnešného neuskutočneného zasadnutia (Foto Pavel Surový)

 

Záber z dnešného neuskutočneného zasadnutia (Foto Pavel Surový)

 

Pavel Surový v reagovaní na túto situáciu uvádza: „Po mnohých aférach ako je známa ZLATO, kde predsedníčka NRSNM kúpila za 407.000 dinárov v zlatníctve zlaté dary z prostriedkov, ktoré boli určené pre prácu Výborov pre kultúru a vzdelávanie NRSNM a potom to podelila spolupracovníkom z APV, že zabezpečili lov na trofejného jeleňa, sviatočnú večeru a ubytovanie, ako aj ďalšie neúčelové míňania peňazí Slovákov (z rozpočtu NRSNM) na značkové ošatenie, sukne, tričká, košele, kozmetiku, slnečné okuliare, ako aj podivné nákupy v Diskonte Hatar v Maďarsku za 189.397,80 dinárov, sú len z mála prípadov, ktoré sme zistili a vyniesli do verejnosti... Predsedníčka Anna Tomanová Makanová podpísala aj sama so sebou zmluvu, na jednej strane vystupovala aj ako objednávateľ a aj ako vykonávateľ, podpísala zmluvu aj s manželom...My každý deň dostávame nové a nové dokumenty, ktoré spracovávame..." Okrem iného uvádza Pavel Surový, ktorý mieni, že je dôležité, aby práca Rady bola transparentná a verejná.

S tým iste možno súhlasiť. Rovnako tak treba aj poukazovať na porušovania zákona, veď predsa ide o našu inštitúciu, naše peniaze, ktoré by nám mali pomáhať pri zachovávaní identity na týchto priestoroch.

Identita, to je aj rovnakosť, totožnosť... S takýmito spôsobmi, akými sú dolu uvedené letáky, sa však mnohí nedokážeme stotožniť.

 

Z druhej strany letáka sú nevkusné verše a v podpise je uvedená „Skupina občanov Pivnice".

 

Z druhej strany letáka sú nevkusné verše a v podpise je uvedená „Skupina občanov Pivnice".

 

Identita, to je aj zhodnosť, súlad, súhlas, súhra, jednota, jednomyseľnosť... Ak toho nieto, identita zaniká.

Identita, – to je aj mier, zhoda. Stav bez sporov. To by musel mať na vedomí každý člen NRSNM, ktorému skutočne záleží na zachovaní našej národnostnej identity.

Organizačná štruktúra a členovia Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny v období 2014 – 2018: http://www.rada.org.rs/sk/nrsnm/struktura

 

Katarína Pucovská

 

Komentárov  

+4 #5 RE: Kríza v NRSNMMirko 2017-08-26 03:51
Preco Surovy neprotestuje ze Araby dostalu zadrmo tisice hektarov vo Vojvodine?
Alebo ked "batinasi" pridu do volakej slovenskej dediny vyhrazat sa ludom. Nech aj vtedy reaguje.
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
-7 #4 prevrat a zmenu by to chcelo v NRSNMstary vozka 2017-07-11 11:36
Keby som bol mladsi, urobil by som prevrat v tej NRSNM.
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
0 #3 OSTUDABorg 2017-07-04 23:54
Hanba ju. Hanbíme sa za ňu už dlhšie. Ona je hanba slovenského národa...
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
-3 #2 Po dlhom čase sa ukázala v pravom svetle!Pavel Surový 2017-07-02 23:34
Predsedníčka NR Anna Tomanová Makanová, ktorá sa oháňa slovenskou identitou pred začatím 16. Zasadnutia NR predviedla to čo slovenská identita by nemala znamenať. Vyslovila špinavé a urážlivé slová mne, ktoré neprináležia funkcionárke ktorá predstavuje Slovákov v Srbsku. Predsedníčka NR Anna Tomanová Makanová ako vyslovila tieto škaredé slová a urážky dosiahla svoje historické morálne dno. Spomínala môj pohlavný úd, urážala moju osobnosť a česť. Spravodlivosť asi existuje, na moje šťastie kamera to nahrala a čoskoro predsedníčku NR Annu Tomanovú Makanovú uvidíte v pravom svetle...
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
+11 #1 Identita a korupcia nie su jednoMichal 2017-07-02 00:41
Identita je jedna vec ale netreba ju miesat s korupciou, klientelizmus a zlym charakterom. Podat si ruky z klamarmi, zlodejmi nerovna sa zachovaniu identity. ak vam je takto dobre tak potom nist
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Tomáš Čelovský (1958)

Objavy

Bola to zaujímavá hra
Nakúkať zvedavo
životu do karát
sám
Priúčať sa pravidlám hry
s pocitom dieťaťa
čo prvýkrát vyšlo na povalu
A nakoniec zistiť
že môžeš získať hociktorú kartu
Iba jednu nie

Tým posledným tromfom
čo si ho skrýva v rukáve
so sebavedomým úsmevom
tým ťa nakoniec dorazí

No predsa hráš
Inak nemožno
Hráš
teda si

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus