Domovská

Zlaté pero Jaroslavovi Papovi

Fotoreportérovi tlačovej agentúry TANJUG Jaroslavovi Papovi Spolok novinárov Vojvodiny udelil cenu Zlaté pero za výnimočné výsledky a dlhoročný príspevok k rozvoju novinárstva. Slávnostné odovzdávanie ceny prebiehalo dnes predpoludním v Múzeu Vojvodiny v Novom Sade.

 

Jaroslav Pap prvý sprava (Foto Martin Pucovský)

 

Jaroslav Pap prvý sprava (Foto Martin Pucovský)

 

Jaroslav Pap sa narodil 7. júna 1957 v Laliti, kde ukončil základné školenie, kým fotografické absolvoval v Novom Sade. Vyše 25 rokov bol fotografom v NVU Dnevnik, čo vplývalo na rozvoj jeho fotografickej cesty, od fotoreportéra po redaktora fotografie. Jeho fotky si svoje miesto našli v známych európskych časopisoch. Vystavoval doma a v zahraničí. Získal prestížne ocenenia od tlačových agentúr TANJUG a BETA a je aj laureátom prestížnej ceny YU PRES FOTO a českej ceny MYSLIVOSŤ. Niekoľkokrát bol vyhlásený za fotoreportéra roka v žánroch spravodajskej fotografie.

Okrem denných life fotografií, Jaroslav Pap si vždy nachádza čas aj na fotografovanie prírody. Tento fotografický nadšenec je tiež aj milovníkom prírody a je zakladateľom fotografického hnutia Foto Lov, ktoré proklamuje život s prírodou a nie vedľa nej.

 

Zlaté pero Jaroslavovi Papovi

 

Okrem denných udalostí a prírody fotografoval konflikty a vojnové udalosti na Balkáne, v Rumunsku, na Kosove a Metochii, bombardovanie Juhoslávie...

Samostatné výstavy fotografií mal vo vyše dvadsať mestách v Srbsku a v zahraničí. Zúčastňuje sa aj Bienále fotografie – Majstri fotografie, ktoré organizuje Galéria SND v Kysáči v čele s predsedom Michalom Madackým.

Inšpiráciu a životnú energiu nachádza v takmer každodennom kamarátení s milovníkmi prírody a v takmer každodennom sledovaní prírodných javov na území Horného Podunajska.

Fotografie Jaroslava Papa TU: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=06&dd=29&nav_category=12&nav_id=1277576

Blahoželáme!

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Tomáš Čelovský (1958)

Objavy

Bola to zaujímavá hra
Nakúkať zvedavo
životu do karát
sám
Priúčať sa pravidlám hry
s pocitom dieťaťa
čo prvýkrát vyšlo na povalu
A nakoniec zistiť
že môžeš získať hociktorú kartu
Iba jednu nie

Tým posledným tromfom
čo si ho skrýva v rukáve
so sebavedomým úsmevom
tým ťa nakoniec dorazí

No predsa hráš
Inak nemožno
Hráš
teda si

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus