Domovská

PDvK 2017

V sobotu predpoludním na Rybárskej chate prebieha súťaž pionierov v športovom rybolove a popoludní sa športovalo na ihriskách ZŠ J. A. Komenského, kde prebiehal basketbalový turnaj a promócia cyklistiky. V areáli Poľnohospodárskeho múzea stánky spolkov žien boli svadobne upravené, keďže tam prebiehalo aj podujatie Svadba voľakedy a dnes, módna prehliadka svadobných šiat a Тоrtiáda. V kaštieli boli otvorené tri výstavy: Svadba a svadobné dary Spolku kulpínskych žien, Významné stavby autora Jána Maglovského a Kulpínske foto motívy autorov Igora Bovdiša a Martina Pucovského. V predsieni domu kultúry otvorili výstavu obrazov výtvarníkov skupiny КЕBY... a slávnostné zasadnutie Rady Miestneho spoločenstva Kulpín bolo venované 50. výročiu založenia knižnice v Kulpíne. Večerný program prebiehal v areáli muzeálneho komplexu a na ňom vystúpili Petrovská družina, KUS Zvolen, KUD Metropolitu Stefana Stratimirovića, MAKS zo Selenče a Apsolutno romantično z Nového Sadu.

 

PDvK 2017

 

PDvK 2017

 

PDvK 2017

 

PDvK 2017

 

Na slávnostnom zasadnutí Rady Miestneho spoločenstva predseda Miroslav Čeman podal správu o ročnej činnosti. V pokračovaní Katarína Pucovská, Katarína Kolárová a Tatiana Mitićová priblížili knižničnú a čitateľskú činnosť v Kulpíne, ktorú pred 50 rokmi rozprúdila Anna Čipkárová. Program bol venovaný aj tohtoročným jubilantom. Jánovi Kopčokovi k 75. narodeninám a Ondrejovi Maglovskému k šesťdesiatinám zablahoželal predseda kulpínskeho MOMS Pavel Gaža.

 

PDvK 2017

 

PDvK 2017

 

PDvK 2017

 

V predsieni domu kultúry je nainštalovaná výstava obrazov namaľovaných počas prvej Slovenskej výtvarnej kolónie v Kulpíne a obrazov výtvarníkov skupiny КЕBY. O výstave hovorili Ján Vrbovský, Vladimír Grňa a Vladimír Valentík. O výtvarnej kolónii viac TU: http://www.kulpin.net/22-aktuality/aktuality/9960-slovenska-vytvarna-kolonia

V Spolku kulpínskych žien si možno obzrieť výstavu obedových servisov, ktoré ako svadobné dary mladomanželom prinášali krstní rodičia. Prítomných na vernisáži pozdravila predsedníčka kulpínskych žien Katarína Zorňanová.

Foto výstavu Igora Bovdiša a Martina Pucovského otvoril známy kameraman v RTV Jozef Maďar.

 

PDvK 2017

 

PDvK 2017

 

PDvK 2017

 

Program Svadba voľakedy a dnes, ako aj večerný gala program moderovala Viera Dorčová Babiaková. V oboch programoch boli predstavené tance, spevy a naše svadobné zvyky a nevystala ani tradičná prehliadka súčasných svadobných šiat.

Dnes predpoludním slávnostné služby Božie boli ladené príležitostne a kázal domáci farár Jaroslav Javorník.

Predpoludním v Kulpíne súťažili poľovníci v streľbe na hlinené terče a prebiehala i súťaž vo varení kotlíkového paprikáša a v podvečerných hodinách svoju silu a schopnosť predvádzali siláci a futbalisti.

Viac fotografií uverejníme dodatočne v našej foto galérii.

 

Katarína Pucovská

Foto: Ondrej Miháľ, Martin Pucovský a Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Tomáš Čelovský (1958)

Objavy

Bola to zaujímavá hra
Nakúkať zvedavo
životu do karát
sám
Priúčať sa pravidlám hry
s pocitom dieťaťa
čo prvýkrát vyšlo na povalu
A nakoniec zistiť
že môžeš získať hociktorú kartu
Iba jednu nie

Tým posledným tromfom
čo si ho skrýva v rukáve
so sebavedomým úsmevom
tým ťa nakoniec dorazí

No predsa hráš
Inak nemožno
Hráš
teda si

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus