Domovská

SNS, sobota, 40°C...

...nebolo teda ľahko ani návštevníkom a ako bolo účastníkom programu, to si sotva môžeme aj predstaviť. Tí, čo vystupovali v klimatizovaných miestnostiach iste všetko ľahšie zvládali, avšak tí, čo museli celé hodiny byť na 40°C v naškrobených sukniach a viacerých podsukniach, alebo v zimnom kroji, či v pánskych šatách s viazankou... tým veru nebolo ľahko. Napriek všetkému, za nami je aj druhý slávnosťový deň a mnohým sa uľavilo, že sa všetko pomerne úspešne zrealizovalo.

Deň sa začal futbalovým turnajom mladších pionierov a predpoludnie bolo vyhradené pre matičiarov, ktorí v klimatizovanej sieni SVD absolvovali tradičné Slávnostné zasadnutie Zhromaždenia MSS. Začalo sa hymnou SNS Po nábreží koník beží, ktorú tentoraz zaspieval Komorný zbor Musica Viva pod vedením Marieny Stankovićovej-Krivákovej.

Po najväčšej horúčave sa na námestí začínal Jarmok umenia. Tropická horúčava mnohých odradila od tohto podujatia, avšak tí odvážnejší mali čo vidieť, niečo si kúpiť, alebo sa aspoň stretnúť so známymi. Nebolo ľahko ani súťažiacim vo varení zajačieho paprikáša, ktorí sa „vyhrievali" popri ohníkoch pod kotlami.

 

SNS, sobota, 40°C...

 

SNS, sobota, 40°C...

 

Ľahšie to mali účastníci Medzinárodného kongresu diabetikov, Stretnutia slovenských dolnozemských učiteľov a prítomní na prezentácii kníh slovenských autoriek v organizácii ASSŽ, keďže tieto podujatia prebiehali vo veľkej sieni obce. Deň otvorených dverí chrámu Božieho SEAVC v Petrovci a prezentácia Cirkevného zboru s vystúpením spevokolu, nejednému návštevníkovi Jarmoku umenia bol aspoň chvíľkovým útočiskom v príjemnom chládku.

Vyhodnotenie 7. kola fotosúbehu ÚKVS – Obdobie detstva prebiehalo v reštaurácii Aroma a na fotosúbeh bolo zaslaných 429 starých fotografií 28 zberateľov. V predsieni Slovenského vojvodinského divadla v Báčskom Petrovci otvorili výstavu pod názvom Ľudové hudobné nástroje na Slovensku a prezentovali monografiu Kľakovská dolina.

Večerný gala koncert našich folklórnych súborov Z batôžka minulosti do vena budúcnosti prebiehal na ihriskách ZŠ a bol štandardne dobre navštívený. Na ňom vystúpilo 12 folklórnych súborov a návštevníkov pobavili tiež aj herci s veselými scénkami. Program sa ukončil spoločným záverečným spevom Po nábreží...

 

SNS, sobota, 40°C...

 

SNS, sobota, 40°C...

 

Viac fotografií zo všetkých troch dní SNS zverejníme náhradne v našej fotogalérii.

 

Katarína Pucovská

Foto Martin Pucovský

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Miroslav Demák:
     September
     (Rómeo a Júlia)

Už je po všetkom
Koľko je ešte pred nami

Po prvom milovaní odpočívajú
na mojej dlani Romeo a Júlia
Krajina im tíško na viečka sadá
Zo všetkých strán septembrové ráno
padá na zrelé hrozná
...
Vtedy sa nikomu nechce dnu
a nikomu von Bývame zúfalo sami
Asi mám preto Merkucia
zo všetkých najväčšmi rád

Už je po všetkom A toľko
toľko je stále pred nami
(úryvok)

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus