Skip to content

Tlač E-mail
Sunday, 17 January 2010
TRADIČNÉ STRETNUTIE V PIVNICKOM POLI NETRADIČNE
 
Сусрети у Пивничком пољу
 
Tradičné a jubilejné 45. Stretnutie v pivnickom poli sa nebude konať v ustálenom januárovom termíne lež sa pre finančné ťažkosti usporiada v dňoch 30. apríla až 2. mája 2010. Оrganizátor festivalu je aj ďalej Slovenský kultúrno-umelecký spolok Pivnica.
 
Festival ľudových piesní Stretnutie v Pivnickom poli je jedným z najstarších a najväčších festivalov vo Vojvodine, ktorý prezentuje autentickú slovenskú ľudovú pieseň a kroj.
 
 
Víťazi Stretnutia v pivnickom poli v roku 1994. Foto www.skuspivnica.org.rs
 
Na festivale sa zúčastňujú interpreti zo slovenských osád zo Srbska a v posledných rokoch aj zo zahraničia. Pred ôsmimi rokmi festival totiž poprial medzinárodný charakter a okrem domácich spevákov na ňom účinkujú aj speváci z Rumunska, Chorvátska a Maďarska. V roku 2009 na 44. ročníku sa na ňom zúčastnilo 25 interpretov: z Aradáča, Báčskej Palanky, Erdevíka, Hložian, Kovačice, Kulpína, Kysáča, Nového Sadu, Padiny, Pančeva, Pivnice, Selenče, Silbaša a Starej Pazovy. Festival tradične máva dva súťažné koncerty, jeden s pomalými ľudovými piesňami a druhý s piesňami v rýchlejšom tempe. Súťaží sa o 3 ceny, vyhlasujú sa najlepší speváci a hľadajú sa najstaršie, najautentickejšie slovenské piesne. Festival sa končí tradičným nedeľným galaprogramom. .
 
Prvé Stretnutia v pivnickom poli bolo 22. a 23. januára roku 1966 a prebiehalo za účasti 24 spevákov zo 14 osád.
 
Okrem jubilea Festivalu, Pivničania v tomto roku zaznamenávajú aj rovnaké narodeniny súboru V pivnickom poli.
 
Súbor vznikol 23. 5. 1965. Pozostáva z tanečnej zložky - mladšia skupina, tanečnej zložky -staršia skupina, ženskej speváckej skupiny, mužskej speváckej skupiny, spevákov sólistov a ľudového orchestra. V programe súboru sú slovenské piesne a tance. Súbor sa zúčastňuje na rôznych folklórnych festivaloch v Srbsku i na Slovensku (v roku 2004 i na Podpolianskych slávnostiach v Detve). Umeleckým vedúcim tanečnej zložky je Janko Merník, hudobnej zložky Valentín Grňa.
 
45. "Сусрети у Пивничком пољу", смотра словачке аутентичне песме и ношње, биће одржана од 30. априла до 2. маја у Пивницама..
 
Организатор смотре је Kултурно-уметничко друштво из Пивнице. Одржавање ове манифестације је због финансијских проблема са устаљеног јануарског термина, одложено за последњи викенд у априлу.
 
У петак, 30. априла, биће отворена изложба слика чланова Удружења ликовних стваралаца "Петар Томић" из Бачке Паланке, а свечано отварање фестивала и први концерт предвиђени су за 20 сати. У суботу, 1. маја, ће бити други концерт а у недељу, 2. маја, гала вече победника.
Komentárov
Pridať Nový Vyhľadávanie
Pridať komentár
Meno:
Email:
 
Website:
Názov:
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
parner
bylinu hryzie byk
festival nslp
velka noc
horoskop
gjk logo
kucharka
kovacica

Posledné komentáre

Prihlásenie

MYŠLIENKA NA DNEŠNÝ DEŇ a na celý život

Žena čakajúca na milenca je nedočkavejšia než žena, ktorá čaká svoje prvé dieťa.
 
Ivo Andrić
 

Vtip dňa

- Dávno som nevidel Fera, čo je s ním?
- Otvoril si pivnicu!
- Čo, už aj ten lump podniká?
- Nie, otvoril pivnicu železnou tyčou!
 

Predpoveď počasia

Autobusový cestovný poriadok

Online

Úhrne: 35
Členov: 0 / Hostí: 35
Žiadni registrovaní uživatelia online

Úhrne členov

41 registrovaných
0 dnes
0 včera
1 tohto týždňa
1 tohto mesiaca
Posledný:
vladislav offline

download firefox title=download opera

Návštevníci

Náhodný obrázok

LETMO

Stredný vek je...
 
- keď môžete robiť všetko, čo predtým, ale radšej to nerobíte. (Laurence J. Peter)
- keď v sobotu večer sedíte doma, zazvoní telefón a vy dúfate, že to nie je pre vás. (Ogden Nash)
- keď ste lepšie zásobení liekmi ako alkoholom. (Pam Brown)
- keď človeka vyzýva spomaliť lekár a nie policajt. (Sidney Brody)
Starneš, keď svetlá vypínaš z ekonomických dôvodov namiesto romantických. (Herbert I. Kavet)
Vnútri každej štíhlej krásnej dievčiny je tučná ženská stredného veku, ktorá čaká, kedy sa prederie von. (Pam Brown)
Keby som bol vedel, že budem žiť tak dlho, bol by som sa o seba lepšie staral. (Leon Eldred)
Nebojte sa stredného veku, vyrastiete z neho. (Laurence J. Peter)
Nebojím sa smrti, len nechcem byť pri tom. (Woody Allen)
 

Posledné články