|
|
| Monday, 25 June 2012 | |||||||
|
V Galérii SND v Kysáči do 8. júla výstava žiackych výkresov
V rámci 19. Zlatej brány vo štvrtok 21. júna v Galérii SND bola vernisáž výstavy výtvarných prác žiakov Základnej školy Ľudovíta Štúra. V otváracom programe sa prihovorili Michal Madacký, predseda Správnej rady Galérie SND, riaditeľka školy Anna Gašparovićová a výtvarný pedagóg na kysáčskej škole Michal Ďurovka. Výstavu otvorili žiačky generácie Biljana Dragaš a Gabriela Kolárová, ktoré aj vystavujú svoje práce na tejto výstave, lebo sú talentované výtvarníčky.
Gabriela Kolárová 8-1
Biljana Dragaš 8-3
Úspešné žiacke práce od
prvého po ôsmi ročník počas celého školského roka zbierali všetky
učiteľky, Michal Ďurovka ich zhromaždil a pri finálnom výbere mu pomohla
akademická maliarka Mária Gašková.
Na výstave ktorá bude otvorená do 8. júla 2012, si možno pozrieť
jedinečné zažitia sveta, rozprávkové pocity duchaplnosti a detské
nadchnutia čiarou, tvarom, textúrou, svetelnosťou, farbami, proporciami
alebo kompozíciou.
Michal Ďurovka
Powered by !JoomlaComment 3.26
3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved." |
|||||||
|
Kde sa dobre varí, tam sa dobre darí!
|
|
Potápa sa loď. Starý námorník stojí na palube a ujedá si z krajca chleba. Cestujúci sa ho pýta:
- Človeče, vy máte teraz chuť na jedenie?
- Ani nie, ale lekár mi stále pripomína, aby som skôr ako začnem piť, niečo zjedol.
|
| Úhrne: 6 Členov: 0 / Hostí: 6 |
| Žiadni registrovaní uživatelia online |
| 55 registrovaných | |||
| 0 dnes | |||
| 0 včera | |||
| 2 tohto týždňa | |||
| 2 tohto mesiaca | |||
![]() | Posledný: | |||
|
|
Ako vonia príroda...
Všetci sa hrozne ponáhľame. A večer zistíme, že sme zase toho veľa nestihli. Frustrovaní ľahneme a zaspíme spánkom nepokojných. Cez sms si vyznávame lásku, komunikujeme cez chat a do očí si nemáme čo povedať. Namiesto zábavy - stres. Stále kontrolujeme mobil, či nám niekto nevolal. Prestávame si vážiť krásne veci, kvôli ktorým sa oplatí žiť.
Trápia nás účty, kariéra. V schránkach sa nám hromadia maily, lebo "nemáme čas“ odpísať, na polici sa kopia knihy, lebo "nemáme čas“ čítať, nevieme ako vonia príroda, lebo "nemáme čas“ si k nej privoňať. Ale dokedy to vydržíme?
Pekný deň... a spomaľte... žijete len raz... a veľmi krátko.
|