Archív

Jasna Šprochová, predsedníčka Báčskopetrovskej obce

Jasna Šprochová (SNS), v predošlom mandáte asistentka pre komunálne činnosti predsedu obce, sa dnes stala novou predsedníčkou Báčskopetrovskej obce a jej pravou rukou bude doterajší predseda obce Srđan Simić (SNS). Novým predsedom obecného parlamentu sa stal Ján Jovankovič (SPS) a jeho zástupcom bude doterajší predseda obecného parlamentu Ján Šuľan (SNS). Teda, takmer nič nového sa nestalo, aj keď podľa vôle občanov tejto obce, k zmene muselo dôjsť. Vyše 60 percent voličov hlasovalo totiž proti Srbskej pokrokovej strane (SNS) a práve tá aj ďalej bude diktovať obecnú politiku. Výrok: „Politika je druhé najstaršie remeslo na svete" (a je veľmi blízke tomu prvému) sa žiaľ potvrdil aj v tomto prípade. S ľuďmi sa kupčí, čiže tajne priekupnícky obchoduje. Dané slovo overené podpisom sa v troch prípadoch poľahky pošliapalo. To je ten trpký, rozčarujúci pocit z dnešnej schôdze, avšak z druhej strany posmeľuje vedomie, že predsa sú medzi nami aj takí, ktorí sa za žiaden peniaz kúpiť nedali. Dôstojnosť a hrdosť si zachovali.

 

Jasna Šprochová, predsedníčka Báčskopetrovskej obce

 

Sklamané tváre tých čo obec mali viesť, zvlášť tých mladých, ktorí ešte pred mesiacom verili v spravodlivosť, v zmeny, boli ochotní robiť pre krajšiu budúcnosť všetkých... sa nemohli skryť pred okom kamery TV Petrovec, ktorá prostredníctvom facebooku priamo vysielala z dnešného ustanovujúceho obecného zhromaždenia. Síce, viaceré záznamy sa už nedajú prehrať, no možno tam ešte vždy vidieť údaj, že si snímky pozrelo viac tisíc ľudí (nie sme teda ľahostajní) a pod snímkami je aj množstvo komentárov, vo väčšine prípadov svedčiacich o nespokojnosti s tým, čo sa v sieni zhromaždenia Báčskopetrovskej obce udialo: https://www.facebook.com/tvpetrovec. A udial sa klam, udiala sa krádež vôle občanov. Známy psychoanalytik a filozof Erich Fromm o politikoch povedal: Niektorí uzatvárajú dvojspolok proti svetu a svoje zdvojené sebectvo pokladajú za lásku. Niet však u nich lásky, je to iba prosté sebectvo.

Inak, každé hlasovanie prebiehalo v pomere 14:11. Čiže 11 hlasov SNS + 3 hlasy SPS proti 11 hlasom opozičnej koalície vedenej stranou Jednotné Srbsko v čele s jej predsedom Miroslavom Čemanom ktorý, okrem iného, upozornil vládnucu koalíciu aj na to, že „pozabudla" na Hložany. V zložení novej Obecnej rady (alebo obecnej vlády, ktorú tvoria akoby ministri) niet predstaviteľa Hložian a jej členmi sa stali: Aleksandar Nakić (SNS), Srđan Stojanović (SNS), Ondrej Bovdiš (SPS), Saša Peťkovský (SPS) a Gavra Govorčin (SPS).

 

Jasna Šprochová, podnikateľka a nová predsedníčka Báčskopterovskej obce

 

Jasna Šprochová, podnikateľka a nová predsedníčka Báčskopterovskej obce

 

Aby však táto úvaha nevyznela prehnane odsudzujúco, uzáver takýto: Z týchto konopí nikam! Dezolátny stav v obci, v ktorej sa iba jedna dedina vzmáha a ostatné sú v úbohom stave, za štyri roky nová vládnuca koalícia Srbská pokroková strana (SNS) a Socialistická strana Srbska (SPS) bude môcť urovnať. V opačnom prípade, čiže berúc do ohľadu údaj ako popularita SNS klesá a v akom smere sa vôľa voličov uberá, v nadchádzajúcich obecných voľbách SNS a SPS hrozí fiasko. Treba myslieť dopredu.

A prvej žene, ktorá bude viesť obec, poprajme spravodlivé a múdre srdce.

O tom, ako mal nový obecný parlament vyzerať TU: http://www.kulpin.net/22-aktuality/aktuality/10957-volby-presli-aktualne-su-konstituovania-parlamentov

 

Katarína Pucovská

 

Komentárov  

+6 #5 RE: Jasna Šprochová, predsedníčka Báčskopetrovskej obceO. Č. 2020-08-27 10:10
Traja výborníci z listiny SPS, Ján Jovankovič, Rajko Perić a Nebojša Marušić, ako čestní ľudia, si zaslúžili, aby im na začiatku každého zasadania zhromaždenia Petrovskej obce zaspievali tieto verše:

Kto si stojí slovu, čo priam zhŕkne svet,
komu nad statočnosť venca v nebi niet,
koho dar nezvedie, hrozba neskloní:
tomu moja pieseň slávou zazvoní.

Predsedníčkou obce sa stala najschopnejšia z najschopnejších (Lepšiu nemáme, horšiu nenájdete.). Krásne sa predstavila, že je Slováčka. Asi nebola na fakulte vtedy, keď vysvetľovali, že žena slovenskej národnosti je Slovenka. Pod jej múdrym vedením budeme žiť v blahobyte.
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
+7 #4 V kruhudanny 2020-08-24 21:05
Nerozumiem. Svojho (davneho) casu bola Bacskopetrovska obec relativne jednotna a pokrokova. Od 90tych rokov stale stagnuje, a trufam si povedat, ze nic sa v nej nezmenilo pozitivnym smerom. Katastrofalny stav infrastruktury, a to aj bez spominania vodovodu a nefunkcnej kanalizacie. Vo vedeni kazdej dediny tejto obce je vacsinova jednoduchost (alebo primitivizmus). Slovom, Bacskopetrovska obec zapada do vacsiny tych zaostalejsich obci v Srbsku.
Preco sa pri podobnych pripadoch vzdy ukaze, ze za nitky taha mafia, ktorej vyhovuje poskytnutie prilezitosti primitivom. Takym, ktorych mozu mat vzdy pod kontrolou. Za par drobnych. A s falosnym pocitom, ze zaroven ziskali respekt a spolocenske postavenie.
Bolo by smiesne, ked by to nebolo skor tragicke.
Staci sa prejst po obci a urobit si nazor sam. Aj ked ... kazdy sudny clovek ho uz davno ma.
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
+4 #3 všetko a všadeR. Šimoniová Černák 2020-08-24 18:00
Traja výborníci z listiny SPS, menom a priezviskom:
1. Ján Jovankovič,
2. Rajko Perić a
3. Nebojša Marušić
občanom obce Báčsky Petrovec zobrali nádej, že sa veci v tomto štáte dajú meniť aspoň z lokálu a na lokále. Vertikála moci je neúprosná. Z čoho pramení potreba mať VŠETKO a VŠADE? A z čoho potreba poďakovať za svojej politickej strane a predsedovi tej politickej strany, že si sa stala predsedníčkou obce?
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
0 #2 RE: Jasna Šprochová, predsedníčka Báčskopetrovskej obceJaroslav tufo Čeman 2020-08-22 22:59
Predala sa tu aj pozicia a aj opozicia zostanu tam sedeť lem zopar oklamanich odbornikov ktori budu sedeť a mikať hlavov a počuvať ako ich pozicija klame a budu chodiť lem preto abi zozbierali nadnicu za tem deň a budu sa robiť važny že su obecny odbornici a to sa vola Eldorado Cirkus druhima rečma...to je ako chodili voľade mlatiť praznu slamu...a ďalej zo seba robiť opicu ktora nemôže nič zmeniť...
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
+19 #1 RE: Jasna Šprochová, predsedníčka Báčskopetrovskej obceEn-passant 2020-08-22 14:56
Neviem, v čom spočíva predvolebné heslo "skúsme to inak a lepšie", čo je všetko za porušením koaličnej dohody, čo majú znamenať Jankove keci o "záchrannej brzde", ale viem, že práve spáchal morálnu samovraždu?! PS. Janko, dorazil si na dno, hlbšie je už len bahno!
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

urad

Letmo

ANDREJ SLÁDKOVIČ
(1820 – 1872)
200 rokov od narodenia

Marína

Marína moja! teda tak sme my
ako tie božie plamene,
ako tie kvety na chladnej zemi,
ako tie drahé kamene;
padajú hviezdy, aj my padneme,
vädnú tie kvety, aj my zvädneme,
a klenoty hruda kryje:
Ale tie hviezdy predsa svietili,
a pekný život tie kvety žili,
a diamant v hrude nezhnije!

 

Posledné komentáre

Posledné články