Volejbalisti VK Kulpín – boj o postup do prvej ligy

Volejbalový klub Kulpín súťaží v Druhej lige Srbska – severná skupina, kde je toho času umiestnený na druhej pozícii. Existuje teda reálna šanca na postup do prvej ligy. V nasledujúcich šiestich kolách treba však dobre zahrať. Sobotňajšia výhra 3:1 na hosťovaní v Ravnom Topolovci je dobrým stimulom pre kulpínsky celok.

 

Volejbalisti VK Kulpín – boj o postup do prvej ligy

 

Volejbalisti VK Kulpín v sobotu 24. februára zohrali zápas s VK Hercegovina Ravni Topolovac. Podľa slov predsedu klubu VK Kulpín Todora Radanova zápas s týmto mužstvom býva vždy ťažký a nepríjemný, keďže sú jeho hráči skúsení a vysokí. V sobotu na domácom teréne a pred domácim obecenstvom hrali tvrdú hru, konštantne konali nátlak na sudcov a provokovali hosťujúcich hráčov.

Kulpínčania na stretnutie išli s obavou, keďže pred niekoľkými dňami utrpeli neočakávanú porážku od VK Partizán z Báču. Na dôvažok, do Banátu cestovali oslabení, chýbali traja dôležití hráči. Napriek všetkému, keď sa zápas začal kulpínski volejbalisti boli sústredení a hrali uvoľnene. Počas takmer celého zápasu boli dominantní. Prvé dva sety poľahky získali, v treťom sa však príliš uvoľnili, čo využil domáci celok. V štvrtom sete sa Kulpínčania znova spamätali a presvedčivo vyhrali 25:10.

 

Volejbalisti VK Kulpín – boj o postup do prvej ligy

 

Treba povedať, že pre Kulpín v sobotu hrali aj dvaja veľmi mladí hráči: 16-ročný Vlastislav Jaško a 15-ročný Rade Petrović. Hrali veľmi pekne a tiež prispeli k výhre. Dokázali, že sú budúcnosťou klubu.

Táto výhra je veľmi dôležitá, aby sa hráči zotavili z predchádzajúcej prehry a pokračovali v boji o prvé miesto. Do konca zostalo 6 kôl a ešte vždy existuje šanca o postup do prvej ligy.

Výsledok sobotňajšieho zápasu: VK Hercegovina – VK Kulpín 1:3 (17:25, 19:25, 25:23, 10:25).

Pre Kulpín hrali Boris Relota, Martin Lekár, Vlastislav Jaško, Dušan Prodanović, Nemanja Petrović, Nemanja Gajičić, Stanislav Zima, Darko Circ a Rade Petrović.

V nasledujúcom 17. kole na sobotu 3. marca o 15,00 Kulpín na domácom teréne zohrá zápas s VK Šíd.

Kulpín sa na tabuľke nachádza na druhom mieste, prvoumiestnená je Nová Pazova a na poslednom mieste je VK Maglić 1953.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články