Tilda medzi najlepšími vo Vojvodine

Naše profesionálne divadlo SVD z Báčskeho Petrovca vlani pred Vianocami premiérovo uviedlo detskú hru Tilda, ktorá vznikla na základe románovej predlohy Matilda Roalda Dahla v réžii Kataríny Mišíkovej Hitzingerovej. Toto predstavenie selektor tohtoročnej 68. edície Festivalu profesionálnych divadiel Vojvodiny Goran Ibrajter zaradil medzi päť najlepších profesionálnych detských predstavení vo Vojvodine v minulom roku a zvolil do súťažnej časti. Festival bude prebiehať v Zreňanine v dňoch 23. –29. apríla. Už o dva dni naši divadelníci vystúpia na 16. Oravských divadelných dňoch na Slovensku, kde Tildu zahrajú v Trstenej 15. marca a v Dolnom Kubíne 16.marca 2018.

 

Tilda medzi najlepšími vo Vojvodine

 

Tilda medzi najlepšími vo Vojvodine

 

Tilda medzi najlepšími vo Vojvodine

 

Selektor Goran Ibrajter pre Festival zvolil sedem predstavení pre dospelých a päť detských predstavení z Nového Sadu, Subotice, Zreňanina, Sombora, Kikindy a Báčskeho Petrovca. SVD s predstavením Tilda vystúpi 28. apríla v zrenjaninskom divadle Tošu Jovanovića.

Festival profesionálnych divadiel Vojvodiny je najstarším divadelným festivalom na Balkáne a jediným v ktorom rovnoprávne v konkurencii o ceny súťažia predstavenia pre dospelých a detské predstavenia.

Dievčatko Tilda má pekné myšlienky, ktoré jej vyžarujú z tváre ako slnečné lúče, rada číta a veľa vie, aj v samote sa dobre vynachádza, pritom je predsa len dieťa, ktoré potrebuje spoločnosť, rodičovskú nehu a lásku...

Viac TU:
http://www.kulpin.net/slovenske-gymnazium-v-bacskom-petrovci/22-aktuality/aktuality/10099-tilda

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články