TV Folklorika a projekt Vojvodina

Nadácia SPP (Slovenský plynárenský priemysel) sa stane súčasťou projektu Vojvodina na podporu a rozvoj slovenských komunít žijúcich v zahraničí, najmä však vo Vojvodine. Projekt plynule nadväzuje na úspešný televízny program RTVS Zem Spieva, pod vedením režiséra a producenta Petra Núňeza, ktorý je aj autorom nového projektu. Jeho cieľom je trvalo podporiť a udržiavať vo vysielaní RTVS a TV Folklorika zachovanie slovenského jazyka, kultúry a tradícií, ktoré boli a sú vlastné slovenským menšinám v zahraničí. Projekt je unikátny svojím obsahovým a mediálnym rozsahom a Nadácia SPP ho v súčasnosti podporí sumou 450 000 €.

Nadácia SPP, ktorá už 15 rokov podporuje v rámci svojich aktivít aj oblasť ochrany kultúrneho dedičstva. „Folklorika a Vojvodina sú veľmi úzko prepojené. Folklorika má ambíciu stať sa hlavným mediálnym mostom, cez ktorý sa Slováci v zahraničí dozvedia, že sú kompaktnou súčasťou slovenskej identity, že Slovensko ich pozná a má rado. A tak sa aj Vojvodina, popri Liptove, Šariši, Spiši a ďalších môže, obrazne povedané, stať jedným z regiónov Slovenska. Cez Folkloriku bude slovenská verejnosť spoznávať nielen Vojvodinu, ale aj iné zahraničné regióny, kde žijú Slováci. A recipročne, cez vysielanie Folkloriky sa dostane slovenský folklór zo všetkých kútov Slovenska do celého sveta, aby Slováci v zahraničí lepšie rozpoznali čoho sú súčasťou, k akému celku patria," dodáva Peter Núňez.

Viac TU:

http://humanisti.sk/view.php?nazevclanku=nadacia-spp-podpori-projekt-zachovania-kulturneho-dedicstva-slovakov-v-zahranici&cisloclanku=2018070015

http://www.kulpin.net/o-kulpine/o-kulpine/22-aktuality/aktuality/10267-andrej-danko-druhykrat-navstivil-srbsko

 

Komentárov  

+2 #1 RE: TV Folklorika a projekt VojvodinaViera Benková 2018-07-18 14:41
len keby to neostalo iba na folkloristike a čo s tvorbou, vydavateľstvom, informatikou, školstvom, kultúrou a vôbec budúcnosťou slovenskej Dolnej zeme a ostatných regiónov!? Zostaneme iba spievať, tancovať, zabávať sa a vypekať!?
obávam sa, že k týmto problémom treba inak a dlhoročne pristúpiť...vbenková
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň
1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

Posledné komentáre

Posledné články