5x sa zorničkári šachovali na 5+ ...alebo v šachu sa Danielom dobre darí

5x sa zorničkári šachovali na 5+
...alebo v šachu sa Danielom dobre darí

Zo 50 základoškolákov sa dnes hralo v šachy v kulpínskej základnej škole na turnaji nášho detského časopisu Zornička. V kategórii nižších ročníkov najlepšia bola Matilda Navrátilová z Vrbasu, ktorej brat Tomislav obsadil tretie miesto a druhé získal Žeľko Farkaš z Kovačice. Z vyšších ročníkov najlepšie pochodil a získal cenu Zornička open Daniel Chrťan z Jánošíka, na druhej pozícii zakotvil Miroslav Majtán z Báčskeho Petrovca a tretie miesto si zaslúžil Ondrej Chlpka z Hložian.

foto

foto

Najúspešnejší boli Matilda Navrátilová a Daniel Chrťan

Podobne ako na predošlých, aj na tomto piatom šachovom turnaji Zornička open, ktorý prebiehal na ZŠ Jána Ámosa Komenského v Kulpíne, sa súťažilo v dvoch kategóriách: v kategórii nižších a kategórii vyšších ročníkov. Tiež sa usporiadala i výtvarná súťaž, témou ktorej bol šach. Na turnaji sa zúčastnili žiaci z Kovačice, Padiny, Starej Pazovy, Jánošíka, Nového Sadu, Vrbasu, Silbaša, Hložian, Báčskeho Petrovca a domáci Kulpínčania.

foto

foto

Finálový zápas so živými figúrami sa hral v telocvični ZŠ J. A. Komenského v Kulpíne a hrali ho Matilda Navrátilová a Daniel Chrťan

foto

Šéfredaktor Zorničky Pavel Matúch vyhlasuje víťazov a červené Zorničkyne tričko si zaslúžil spisovateľ Tomáš Čelovský, ktorý víťazom udeľoval odmeny

foto

Rade Kolarski, vedúci šachovej sekcie na kulpínskej základnej škole, spisovateľ Tomáš Čelovský, predseda šachového klubu z Kulpína Dušan Vida a ďalej z ľava na pravo mladší budúci veľmajstri: Žeľko Farkaš, Matilda Navrátilová a Tomislav Navrátil

foto

Najlepšie umiestnení v kategórii vyšších ročníkov: z ľavej strany Miroslav Majtán, Daniel Chrťan a Ondrej Chlpka

foto

Unikátne šachové figúry, dar majstra umelca Martina Klátika z Nového Sadu (ktorý tlieska), víťazom udelil vlaňajší šampión Zornička open, Kulpínčan Daniel Peťkovský

foto

Náš známy umelec Michal Hasik víťazom urobil nožničkové výstrižky profilu, na fotografii odovzdáva výstrižok Ondrejovi Chlpkovi

foto

Jovanka Zimová, riaditeľka kulpínskej školy, maliar Michal Hasik a víťazky výtvarnej súťaže Jasmina Nikolić a Maja Milenković

V kategórii nižších ročníkov druhé a tretie miesto vo výtvarnej súťaži na tému Šach obsadili Alexander Fabok a Ján Kopčok a z vyšších ročníkov druhoumiestnený bol Darko Jakovljević a tretie miesto zaujala Kristina Govorčin.

foto

Vladimír Valentík, riaditeľ Slovenského vydavateľského centra - vydáva i detský časopis Zorničku, Pavol Krutošík, 2. tajomník na Veľvyslanectve Slovenskej republiky v Belehrade – Vláda SR podporila turnaj s 1000 € a Pavel Matúch, šéfredaktor Zorničky

foto

Nakoniec pre všetkých vynikajúca šachová torta

Doterajšie ročníky šachového turnaja Zornička open prebiehali v Selenči 2007, v Báčskom Petrovci 2008 v Kovačici 2009 a v Starej Pazove 2010. I tohto roku každý účastník dostal tričko Zorničky.