Business exit

Business exit
 
Na Petrovaradínskej pevnosti dnes otvorili Business exit, na ktorom sa potenciálnym investorom, zahraničným partnerom, predstaviteľom veľvyslanectiev, strategickým partnerom, zahraničným novinárom...prezentujú domáce brandy. Združenie kulpínskych žien predstavilo naše dolnozemské slovenské značkové výrobky: rožky, torty, pálenku, klobásu...ale aj kroj, kolovrat, výšivky a ďalšie ručné práce. Upútali s tým pozornosť početných návštevníkov ale aj veľvyslancov Brazílie a Libanonu, ktorí prisľúbili, že navštívia Kulpín.
 
foto
 
Veľvyslanci okoštovali aj domáce kulpínske rožky a pálenku
Veľvyslanec Brazílie v Belehrade Alexandre Addor Neto sa zaujímal o prácu Spolku kulpínskych žien, ktorú mu priblížila predsedníčka Katarína Zorňanová. V prípade, že mu to pracovné záväzky dovolia povedal, že s radosťou prijme pozvanie zúčastniť sa na otváraní nasledujúcej výstavy tohto spolku, ktorá bude 7. októbra 2012. V to nedeľné odpoludnie Klub Kulpínčanov najprv usporiada príležitostný program venovaný architektovi svetového mena pôvodom z Kulpína Michalovi Milanovi Harmincovi, ktorému odhalia bustu v takzvanej Aleji velikánov v kulpínskom parku.
 
foto
 
Fotografia na pamiatku: predstaviteľky Spolku kulpínskych žien a veľvyslanci Brazílie a Libanonu
 
Práve o nadviazanie takých a podobných kontaktov šlo aj organizátorom Business exitu. Vo fókuse tohtoročného podujatia je totiž afirmácia malého biznisu a rozvoj podnikateľského ovzdušia predovšetkým v lokálnych prostrediach a v turistike. Osobitná pozornosť na ňom sa venúva i ženám ako nedostatočne využitému potenciálu, ktorý vďaka kreatívnemu priemyslu získava čoraz významnejšie miesto a úlohu v lokálnej ekonomike, v dedinskej samospráve a podnikateľstve.
 
foto
 
Stánok Spolku kulpínskych žien
 
Krásne počasie michalského leta a nádherné prostredie starobylej pevnosti prilákalo už dnes hojný počet hostí, ktorí si mohli obzrieť rôzne produkty, domácke výrobky, turistickú ponuku ale aj zaujímavý program a pekné tance.
 
foto
 
foto
 
foto
 
Toto dvojdňové podujatie potrvá ešte zajtra, kedy budú prebiehať porady a okrúhle stoly, a je dobrou príležitosťou na podnikateľské kontakty a nadviazanie spolupráce.
 
Text Katarína Pucovská
Foto Marica Šimová

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články