Zlato a striebro pre Veroniku

Zlato a striebro pre Veroniku
 
Veronika Šoškićová je žiačkou základnej školy v Selenči. Je siedmačkou a okrem toho, že je výborná žiačka darí sa jej aj v športe, v karate, ktoré svedomite trénuje. Zatiaľ sa dopracovala k červenému opasku a chystá sa čoskoro na skúšku pre zelený. Nateraz získala osem medailí.
 
foto
 
Veronika je členkou Karate klubu Slavija z Báča a trénuje pod dozorom trénerky Mirjany Kocićovej, ktorá je nanajvýš spokojná s výsledkami, ktoré dosahuje táto mladá nádejná selenčská karatistka. Z nedávnych dvoch súťažení si Veronika znovu priniesla dve medaily. Z Apatinu, kde bola 22. septembra Súťaž o pohár Vojvodiny, ktorú spoločne organizovali Šotokan karate zväz Srbska, Karate federácia Vojvodiny a karate klub Partizán z Apatinu a na ktorej bolo 400 účastníkov z 35 karate klubov z územia Vojvodiny, Veronika si priniesla striebornú medailu v kategórii katy jednotlivci. Z medzinárodného karate turnaja z Čoky, ktorý organizuje tamojší karate klub a ktorý bol v sobotu 29. septembra si priniesla zlatú medailu tiež vo svojej vekovej skupine v katoch jednotlivci. Na tomto turnaji sa zúčastnilo 250 karatistov z dvadsiatich šiestich klubov zo štyroch štátov a to Slovinska, Slovenska, Maďarska a Srbska.
 
Táto mladá a nádejná selenčská športovkyňa si vážne zaumienila pokračovať v tomto športe takže jej zaželajme samé dobré výsledky v súťaženiach doma a čoskoro aj v zahraničí.
 
Juraj Berédi - Ďuky

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články