Ashtonová a Clintonová

Ashtonová a Clintonová
 
Vysoká predstaviteľka Európskej únie pre zahraničnú politiku Catherine Ashtonová a ministerka zahraničných vecí Spojených štátov Hillary Clintonová v rámci svojho spoločného turné po krajinách Balkánu, včera navštívili Srbsko. V ústrety ich návštevy rozhlasová stanica Index - Uroš Bogdanović Show, vysielala takúto obmenu piesne Oprosti mi Katrin:
 
 
Podobne ako v Belehrade aj v Prištine Ashtonová a Clintonová rokovali s najvyššími predstaviteľmi, čím údajne chceli podporiť srbsko-kosovský dialóg. Vlády odštartovali vzájomné rokovania ešte v marci minulého roka, odkedy sa im podarilo dosiahnuť viacero dohôd. Po májových voľbách v Srbsku a zmene štátneho vedenia rokovania uviazli na mŕtvom bode. Obrat nastal pred desiatimi dňami, keď sa 19. októbra v Bruseli pod záštitou Ashtonovej uskutočnilo prvé rokovanie medzi srbským premiérom Ivicom Dačićom a jeho kosovským náprotivkom Hashimom Thaçim. Srbsko územie Kosova naďalej považuje za jednu zo svojich pokrajín, Brusel však od Belehradu požaduje, aby sa v záujme priblíženia k členstvu v únii snažil vzťahy s Prištinou "znormalizovať".
 
O tom, či sa vzťahy s Prištinou znormalizujú a či sa Srbsko k Európe priblíži, v tejto chvíli a pri takejto politickej konštelácii, nemožno ani len tušiť. Prednedávnom rozhlasová stanica Index pieseň I tebe sam sit kafano upravila na I tebe sam sit Evropo:
 
 
Takéto vysielania rádia Index mnohých, chtiac - nechtiac, upomínajú na Indeksovo pozorište, ktoré sme potajomky počúvali a pozerali pred dvoma desaťročiami.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň
1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

Posledné komentáre

Posledné články