Festival Nad Topľou, Wislokiem a Dunajom

Festival Nad Topľou, Wislokiem a Dunajom
 
Členovia Kultúrno umeleckého strediska "Zvolen" z Kulpína sa zúčastňujú na festivale "Nad Topľou, Wislokiem a Dunajom", ktorý sa koná vo Vranove nad Topľou v Slovenskej republike. Tento medzinárodný festival otvorili vo štvrtok a končí sa dnes. Ide o mix tradičnej ale i modernej hudby, tanca a spevu.
 
foto
 
"Cieľom nášho festivalu je medzinárodná spolupráca prostredníctvom kultúrno-spoločenských aktivít. Do tohto procesu chceme zapojiť hlavne mládež na obidvoch stranách hranice, motivovať ich k cieľavedomej práci a zároveň vyplniť ich voľný čas užitočným a zábavným spôsobom," informovala TASR kultúrna referentka vranovského MsDK Silvia Nusová.
 
Mestský dom kultúry vo Vranove nad Topľou zorganizoval Medzinárodný festival umeleckých skupín s názvom Nad Topľou, Wislokiem a Dunajom. Na festivale sa prezentujú umelecké skupiny a sólisti z miest Rzeszow - POĽSKO, Kulpín - Báčsky Petrovac, - SRBSKO a Vranova n. T. SLOVENSKO. Pôsobivú mozaiku vyskladali z vystúpení mladých spevákov, tanečníkov a hudobníkov, ktorú návštevníci mali možnosť vidieť včera 16. novembra 2012 o 19.30 hodine v Estrádnej sále Domu kultúry vo Vranove nad Topľou.
 
foto

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články