December v SVD

December v SVD
 
Zajtra 02.12. o 20:00 na javisku SVD v Báčskom Petrovci Divadelná skupina Štúdio a Rusínske kultúrne centrum uvedú predstavenie Pedagogika Eugèna Ionesca. Réžia: Ján Makan. Vstupné: 100 dinárov. Na budúci víkend odznie festival Spievajže si spievaj a humanitárny program Jarmily Bohušovej, na Lucku 13. decembra bude koncert Miloša Radovića Víno a gitary a 20. decembra Vianočný program „cool;turne Vianoce“. V predvianočnú nedeľu a v štedrovečerný pondelok sú plánované projekcie filmov.
 
foto
 
Divadelné predstavenie Pedagogika malo premiéru v apríli v Rusínskom kultúrnom stredisku v Novom Sade a v máji v Kovačici sa hralo na 43. Prehliadke slovenskej ochotníckej divadelnej tvorby v Srbsku Divadelný vavrín 2012. Ide o Ionescovu jednoaktovku Lekciu, vtipno - drsnú paródiu, ktorú režisér premenoval na Pedagogika a predstavenie sa hrá v slovenskom a rusínskom jazyku.
 
foto
 
Protagonistky Pedagogiky: vzadu Andrea Beronja (profesorka) a Anna Kovárová (študentka I), a dolu Alexandra Lender (študentka II) (Foto : Divadlo VHV Petrovec)
 
Ľudský trojuholník: profesorka – žiačka - slúžka sa mení na grotesknú karikatúru s gradujúcou príchuťou absurdnosti. Prehnane komické sa neustále prelína s prehnane tragickým.
 
foto
 
Víno a gitary - koncert je na Lucku 13.12.2012 o 19:00 hodine. Návštevníkom večierka sa ponúkne i degustácia vína.
 
SVD začína plánovať i budúcoročné aktivity. V roku 2013 plánuje realizovať dve nové premiéry - jednu najneskôr do otvorenia 18. Petrovských dní divadelných (začiatok septembra) a druhú v behom roka 2013.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články