December v SVD

December v SVD
 
Zajtra 02.12. o 20:00 na javisku SVD v Báčskom Petrovci Divadelná skupina Štúdio a Rusínske kultúrne centrum uvedú predstavenie Pedagogika Eugèna Ionesca. Réžia: Ján Makan. Vstupné: 100 dinárov. Na budúci víkend odznie festival Spievajže si spievaj a humanitárny program Jarmily Bohušovej, na Lucku 13. decembra bude koncert Miloša Radovića Víno a gitary a 20. decembra Vianočný program „cool;turne Vianoce“. V predvianočnú nedeľu a v štedrovečerný pondelok sú plánované projekcie filmov.
 
foto
 
Divadelné predstavenie Pedagogika malo premiéru v apríli v Rusínskom kultúrnom stredisku v Novom Sade a v máji v Kovačici sa hralo na 43. Prehliadke slovenskej ochotníckej divadelnej tvorby v Srbsku Divadelný vavrín 2012. Ide o Ionescovu jednoaktovku Lekciu, vtipno - drsnú paródiu, ktorú režisér premenoval na Pedagogika a predstavenie sa hrá v slovenskom a rusínskom jazyku.
 
foto
 
Protagonistky Pedagogiky: vzadu Andrea Beronja (profesorka) a Anna Kovárová (študentka I), a dolu Alexandra Lender (študentka II) (Foto : Divadlo VHV Petrovec)
 
Ľudský trojuholník: profesorka – žiačka - slúžka sa mení na grotesknú karikatúru s gradujúcou príchuťou absurdnosti. Prehnane komické sa neustále prelína s prehnane tragickým.
 
foto
 
Víno a gitary - koncert je na Lucku 13.12.2012 o 19:00 hodine. Návštevníkom večierka sa ponúkne i degustácia vína.
 
SVD začína plánovať i budúcoročné aktivity. V roku 2013 plánuje realizovať dve nové premiéry - jednu najneskôr do otvorenia 18. Petrovských dní divadelných (začiatok septembra) a druhú v behom roka 2013.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň
1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

Posledné komentáre

Posledné články