Novosadskí Šafárikovci v Čiernej Hore

Novosadskí Šafárikovci v Čiernej Hore
 
V prvý večer novosadský súbor sa predstavil so slovenskými tancami a piesňami vo Veľkej sieni KIC Budu Tomovića v Podgorici a ďalší koncert predviedli v Danilovgrade. V novinovom článku podgorická Pobjeda píše o vydarenom večierku, na ktorom okrem Šafárikovcov vystúpili aj tamburáši Chorvátskeho kultúrno-osvetového spolku Stanislava Prepreka z Nového Sadu. Noviny tiež uvádzajú, že sa hudobno-tanečným talentom a pestrosťou kostýmov úspešne môže pestovať a chrániť tradičné bohatstvo rozličností.
 
foto
 
FOTO Čiernohorsko – slovenské priateľstvo 
 
foto
 
FOTO Čiernohorsko – slovenské priateľstvo
 
Slovenský kultúrno – umelecký spolok Šafárik z Nového Sadu najprv v piatok 7. decembra vystúpil v Podgorici a v sobotu 8. decembra v Danilovgrade „Publikum mohlo vidieť známe slovenské ľudové tance a vypočuť si niekoľko najznámejších slovenských piesní. Okrem toho, v našom repertoári boli zastúpené aj chorvátske, slavónske, srbské a vojvodinské piesne. Osobitným prekvapením bolo predvedenie čiernohorských piesní, - chceli sme ukázať ako my vieme zaspievať Vrsutu a ďalšie piesne“ – povedal pre čiernohorské noviny Pobjeda umelecký vedúci a choreograf SKUS Šafárik Ján Slávik.
 
foto
 
V KIC Budo Tomović v Podgorici Michal Spevák (v strede) predstavuje hosťujúce súbory (FOTO Čiernohorsko – slovenské priateľstvo)
 
foto
 
Ján Slávik a primátor Podgorice dr Miomir Mugoša
 
Predseda združenia Čiernohorsko – slovenského priateľstva Michal Spevák ozrejmil, že základným cieľom podujatia, ktoré pomenovali Večer slovenskej kultúry v Podgorici je hlásanie mieru a tolerancie, multikonfesionálneho a multietnického spolunažívania.
 
Katarína Pucovská
 
Podobný článok:

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

Posledné komentáre

Posledné články