14 výtvarných poetík v kysáčskej galérii SND

14 výtvarných poetík v kysáčskej galérii SND
 
V Galérii SND v miestnostiach Slovenského národného domu v Kysáči, ulica Slovenská 47 do 31. januára roku 2013 si možno pozrieť 2. bienále kysáčskych akademických výtvarných a úžitkových umelcov. Galéria je otvorená v pracovné dni od 18:00 do 20:00 a v nedeľu od 16:00 do 18:00.
 
foto
 
Vernisáž 2. bienále kysáčskych akademických výtvarných a úžitkových umelcov bola polovicou decembra a na nej sa predstavilo 14 autorov: Jaroslav Šimovič, Milan Súdi, Vladimír Kardelis, Mária Gašková, Viera Fajndovićová – Súdiová, Michal Madacký, Nenad Leskovac, Ján Agarský, Miroslav Pavlovič, Mária Zdenka Madacká, Michal Ďurovka, Ljupka Erg, Katarína Kardelisová Gašková a Pavel Surový.
 
foto
 
Prítomných na vernisáži privítal predseda správnej rady galérie Michal Madacký, ktorý vypracoval aj kvalitný katalóg výstavy. Dva úspešné roky výstavnej činnosti Galérie SND sprítomnil Michal Ďurovka. Výtvarný kritik Vladimír Valentík povedal že si takúto expozíciu môže dožičiť máloktorá naša osada, keďže Kysáč patrí medzi tie osady, ktoré majú vzhľadom na počet občanov nadpriemerný počet školených výtvarníkov.
 
foto
 
Prítomným na vernisáži odporučil zastať si pred vystavené olejomaľby, kresby, knižné ilustrácie, časti z filmu, fotografie, a logá a pokúsiť sa nahmatať poetiku jednotlivých výtvarníkov. Lebo výtvarné umenie ako i každé umenie je emócia a treba byť k umeleckému dielu otvorený predovšetkým svojimi citmi, lebo len tak ono môže vzbudiť príjemný zážitok.
 
Text: Michal Ďurovka
Fotografie: Anna Bičiarová

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články