Kam sa ponáhľaš, človeče?

Kam sa ponáhľaš, človeče?
 
„Voľný čas získaný technikou nám nepriniesol ani viac voľného času, ani skoršie penzionovanie. Naopak, rozbehli sme sa a bežíme stále rýchlejšie. Počítače znamenajú viac času, ale viac času vedie k predstave väčších príjmov. Väčšie prímy však vyžadujú viac času! A tak to beží stále dokola. So vzrastajúcimi požiadavkami život ľudí sa ešte zrýchlil. A, žiaľ, tým klesla náplň života a stratil sa jeho zmysel.“ Píše v úvodníku ROČENKY Slovenskej evanjelickej a. v. cirkvi v Srbsku výkonný redaktor Jaroslav Kopčok.
 
foto
 
Na titulnej strane najnovšej Ročenky je Evanjelický chrám Boží v Báčskej Palanke a na poslednej strane Diakonický dom slovenského evanjelického a. v. cirkevného zboru v Pivnici.
 
Význam tejto publikácie ozrejmuje Vladimír Lovás ml., ktorý píše: „Koniec roka v našej cirkvi je už tradične spestrený touto dôležitou publikáciou – Ročenkou. Podstatnú jej časť tvoria príspevky z našich cirkevných zborov. V nich sa snažíme zosumarizovať obdobie života našej cirkvi, ktoré je už za nami. Jednotlivé príspevky, ktoré tu môžete prečítať, zapadajú jeden ku druhému ako zvláštne kocky mozaiky a spoločne vytvárajú o nás, o našej Evanjelickej cirkvi, celistvý a veľmi dôležitý obraz.“
 
Hlavný a zodpovedný redaktor je Samuel Vrbovský, biskup a vydal: Biskupský úrad Slovenskej evanjelickej a. v. cirkvi v Srbsku. Vytlačila: NEOGRAFIA, DOO, Báčsky Petrovec. Ročenka číslo 56 vyšla v štandardnom náklade 1 000 výtlačkov.
 
ROČENKU Slovenskej evanjelickej a. v. cirkvi v Srbsku v pdf formáte si možno stiahnuť z webovej stránky Slovenskej evanjelickej a. v. cirkvi v Srbsku na adrese:
 
 
Katarína Pucovská

Komentárov  

+1 #1 Guest 2013-01-14 16:23
Som velmi povdacna, ze som si mohla precitat Rocenku... :-)
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články