Aradáčske krásne torty...

Aradáčske krásne torty...
 
Spolok žien Ruža z Aradáča, po dlhšej prestávke, vlani zorganizoval 14. a tohto roku aj 15. tortiádu. Úspešný večierok, s veľkým počtom sladkých, krásnych lahôdok, usporiadali v sobotu 19. januára. Nechýbala ani veselá hudba a samým tým aj dobrá nálada. Aradáčanky si na hostinu samozrejme pozvali aj hostky z viacerých slovenských osád. Členky Spolku žien z Padiny torty aj vyfotografovali. Niekoľko ich záberov ponúkame:
 
foto
 
Spolok žien Ruža z Aradáča bol založený v roku 2006. Predtým od roku 1991 pôsobil v rámci MOMS v Aradáči. Aktívnych je zo 20 členiek, ktoré sa schádzajú v každý štvrtok vo večerných hodinách. Vymysleli si, okrem iného, súťaž o najkrajšiu tortu, čo je však iba zámienkou a dôvodom na stretnutie žien počas týchto fašiangových dní. Nezáleží veľmi ani na tom, ktorá torta zvíťazí, keďže sú všetky výnimočné a najlepšie.
 
foto
 
Aradáčska Tortiáda sa už tradične koná v zimných mesiacoch. Na podujatí sa volí najkrajšia a najchutnejšia aradáčska torta a keďže tu hosťujú i spolky z iných slovenských osád, volí sa i najkrajšia slovenská torta.
 
foto
 
Počas zimných večierkov sa členky spolku Ruža venúvajú zdokonaľovaniu svojich zručností a prednáškovej činnosti a počas roka inštalujú tematické výstavy doma a v iných prostrediach. Prezentujú i svoje kroje na krojových zábavách ako aj na svojich početných krojovaných bábkach.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň
1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

Posledné komentáre

Posledné články