Zelené pracovné miesta

Zelené pracovné miesta
 
Na našich vojvodinských poľnohospodárskych a hlavne Slovákmi osídlených priestoroch, podnik DOO Agro Grnja z Pivnice sa roky pomaly ale iste vzmáha. Sídlo dnes už majú nielen v Pivnici lež aj v Báčskom Petrovci a zastupiteľstvá v Báčskej Palanke, Selenči, Ade, Ratkove, Apatine, Kovačici atď. Úspešne hospodária a plne sú vedomí, že úspešné poľnohospodárenie si v súčasnosti vyžaduje omnoho viac než iba obrábanie pôdy. Vedomí tejto skutočnosti včera v spoločnosti Agro Grnja v Báčskom Petrovci predstavili Program na zlepšenie situácie v oblasti poľnohospodárstva, podnikateľstva a remeselníctva.
 
foto
 
Na včerajšej prezentácii v petrovskom sídle DOO Agro Grnja sa zúčastnil aj Miroslav Vasin (Foto: www.vojvodina.gov.rs)
 
Pokrajinský tajomník pre hospodárstvo, zamestnávanie a rodovú rovnosť Miroslav Vasin a čestný predseda spoločnosti Tarket sintelon z Báčskej Palanky Nikola Pavličić predstavili Program na zlepšenie situácie v oblasti poľnohospodárstva, podnikateľstva a remeselníctva, ktorého hlavným cieľom je menenie spôsobu zmýšľania. Podľa slov Miroslava Vasina to je predpokladom vytvárania priaznivého ovzdušia podľa modelu vysokovyspelých európskych ekonomík. Medzi strategickými smermi je napríklad aj otváranie takzvaných „zelených pracovných miest“ v poľnohospodárstve, výrobe a službách. Miroslav Vasin pri tejto príležitosti podčiarkol, že EU do roku 2030 plánuje s 2,1 miliónmi eur vyfinancovať práve takéto pracovné miesta.
 
Viac tu:
 
DOO Agro Grnja z Pivnice aj ďalej však pestuje a zveľaďuje svoju základnú činnosť: spoluprácu s priamymi poľnohospodárskymi výrobcami. A tak aj v tomto roku svojím kooperantom v prostrediach, v ktorých majú svoje zastupiteľstvá, ponúkajú spoluprácu. Pre poľnohospodárov zabezpečia osivo, pesticídy, priemyselné hnojivá, ale aj odborné rady. Taktiež organizujú odborné prednášky, ktoré začali v tomto týždni.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články