Turbulencie

Turbulencie
 
Netreba robiť z komára somára, ale samozrejme, netreba ani odvracať hlavu. V predminulej noci neznámi páchatelia rozbili v Novom Sade tabuľu s názvom Slovenského kultúrneho strediska Pavla Jozefa Šafárika na ulici Vuka Karadžića, vedľa slovenského evanjelického kostola. Jedna rozbitá tabuľa viac-menej, - nemusí to ani predstavovať problém, ale.... Tiež v predminulej noci v Bečeji skupina výtržníkov zaútočila na skupinu mladých ľudí maďarského národnostného spoločenstva a troch zranila. Podobný prípad hlásia aj z Temerínu. Včera v Novom Sade, v ďalšom incidente bola použitá aj strelná zbraň. Polícia pátra po páchateľoch.
 
foto
 
Aj začiatok neslávnych 90-tych rokov bol,- dnes to už všetci vieme,- tak režírovaný, aby vypukol v multietnickej a krotkej Vojvodine. Tuná je snáď najjednoduchšie rozvíriť hladinu. A najľahšie je využiť či vskutku zneužiť mladistvých.
 
Či sa skutočne hodlajú zopakovať podobný scenár?
 
Kto?
 
Nepokoje takéhoto druhu nikdy nepodpaľujú svedomití občania, obyčajní ľudia, robotnícka trieda, pracujúci, teda tí čo v našej krajine málo majú, a takých nás je drvivá väčšina, lež tí čo im nikdy nebude dosť vlastného bohatstva, vlastnej slávy, vlastnej moci... a tí čo za posledné štvrťstoročie napáchali všeličoho zlého na týchto našich, vždy nejako opakovane periodicky, turbulentných priestoroch.
 
Nepokoje potrebujú, aby aj ďalej pod rúškom anarchie mohli loviť v mútnej vode, legalizovať všetko nelegálne, bohatnúť do neslýchaných hraníc...
 
Čoraz hlasnejšie na to upozorňujú a zúfalo volajú o pomoc tí, čo je budúcnosť pred nimi:
 
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

Posledné komentáre

Posledné články