Či riskovať s Yuniriskom?

Či riskovať s Yuniriskom?
 
Viacročná sága o výstavbe prevádzky podniku Yunirisk v Kovačici pokračuje. Občania tejto dediny insity ale aj banátski poľnohospodári z okolitých osád, vyšli do ulíc, aby ešte raz povedali „nie“ nebezpečnému odpadu v blízkosti ich záhrad. V hlavnej kovačickej ulici, pred miestnym spoločenstvom od stredy premávka je znemožnená, blokuje ju poľnohospodárska mechanizácia. Účastníci protestu sú rozhodní zotrvať v proteste do splnenia požiadavky - zastavenia výstavby továrne na spracovanie nebezpečného odpadu.
 
foto
 
Včera sa prítomným prihovorili aj predstavitelia lokálnej samosprávy, ktorí zdôvodňovali situáciu, no hovorili aj tí, ktorí prišli kovačičanov podporiť – z Padiny, Crepaje, Debeljače, Banátskeho Nového Sela, Botoša...
 
foto
 
Podpredseda kovačického obecného zhromaždenia ohlásil schôdzu s delegátmi až na 14-ty február. Protestujúci občania však povedali, že v proteste zotrvajú kýmkoľvek sa neodstúpi od výstavby Yunirisk prevádzky.
 
foto
 
V týchto dňoch aktívne protestovali najmä poľnohospodári, členovia združenia Banatski paori, ktorí mechanizáciou zablokovali hlavnú kovačickú ulicu. Tvrdia, že nejde o politiku, lež o zdravie.
 
Andrea Speváková

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články