Či riskovať s Yuniriskom?

Či riskovať s Yuniriskom?
 
Viacročná sága o výstavbe prevádzky podniku Yunirisk v Kovačici pokračuje. Občania tejto dediny insity ale aj banátski poľnohospodári z okolitých osád, vyšli do ulíc, aby ešte raz povedali „nie“ nebezpečnému odpadu v blízkosti ich záhrad. V hlavnej kovačickej ulici, pred miestnym spoločenstvom od stredy premávka je znemožnená, blokuje ju poľnohospodárska mechanizácia. Účastníci protestu sú rozhodní zotrvať v proteste do splnenia požiadavky - zastavenia výstavby továrne na spracovanie nebezpečného odpadu.
 
foto
 
Včera sa prítomným prihovorili aj predstavitelia lokálnej samosprávy, ktorí zdôvodňovali situáciu, no hovorili aj tí, ktorí prišli kovačičanov podporiť – z Padiny, Crepaje, Debeljače, Banátskeho Nového Sela, Botoša...
 
foto
 
Podpredseda kovačického obecného zhromaždenia ohlásil schôdzu s delegátmi až na 14-ty február. Protestujúci občania však povedali, že v proteste zotrvajú kýmkoľvek sa neodstúpi od výstavby Yunirisk prevádzky.
 
foto
 
V týchto dňoch aktívne protestovali najmä poľnohospodári, členovia združenia Banatski paori, ktorí mechanizáciou zablokovali hlavnú kovačickú ulicu. Tvrdia, že nejde o politiku, lež o zdravie.
 
Andrea Speváková

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň
1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

Posledné komentáre

Posledné články