Láska, víno a Raňajky v Kulpíne

Láska, víno a Raňajky v Kulpíne
 
Dnešný sviatok Sv. Trifuna, ktorého svätí pravoslávna cirkev a ktorý je patrónom vinohradníkov a vinárov a dnešného Sv. Valentína, ktorý je skôr súčasťou západnej tradície, sme dnes v Kulpíne oslávili pri raňajkách v pivničných priestoroch kaštieľa Dunđerskovcov. V miestnostiach Spolku kulpínskych žien usilovné Kulpínčanky aj v tomto roku nachystali bohaté raňajky. Veď, láska ide cez žalúdok. Vínko cestu ešte prikrášli. Na podujatí Raňajky v Kulpíne nechýbali preto ani vynikajúce kulpínske vína. Ochotne a s láskou Raňajky v Kulpíne otvorila riaditeľka Múzea Vojvodiny Agneš Ozer.
 
foto
 
Stoly boli plné všelijakých dobrôt a ešte lepších starodávnych tradičných jedál
 
Do tohtoročného „raňajkovania“ sa okrem Spolku kulpínskych žien a Múzea Vojvodiny a pobočky: Muzeálneho komplexu v Kulpíne, zapojila aj Základná škola Jana Amosa Komenského v Kulpíne, ktorá pripravila a dnes aj prezentovala dielňu kreatívneho maľovania. Žiaci namaľovali najrozličnejšie vzorky na sklenené poháre, ktoré dnes vystavili.
 
V miestnostiach Spolku žien početných hostí, ale predovšetkým hostky - predstaviteľky všetkých združení žien z Báčskopetrovskej obce, privítala predsedníčka kulpínskych žien Katarína Zorňanová. Kustódka Muzeálneho komplexu v Kulpíne Dragana Vujaklija pripravila prezentáciu raňajok prostredníctvom video bimu. Počas raňajok, ktoré boli na poludnie, nechýbal ani družný rozhovor a dobrá nálada. Veď: raňajky sú základom zdravia a teda aj podmienkou dobrého pocitu.
 
foto
 
Raňajky majú naštartovať metabolizmus a telu dodať minimálne pätinu dennej energie. Predstavujú pokojný začiatok dňa. O raňajkách a význame raňajkovania, organizátor podujatia Raňajky v Kulpíne, kulpínsky spolok žien, ktorý si v tomto roku a týmto dnešným podujatím začína pripomínať 10 - ročnicu svojej činnosti, v tomto roku plánuje vydať aj knihu s receptami.
 
Katarína Pucovská

Komentárov  

0 #2 novinarka 2013-02-18 05:11
:-) Zábery z raňajkovania: muzejvojvodine.org.rs/.../...
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
+1 #1 Dodbrú chuť !Ľudmila Turčányiová 2013-02-14 23:42
Pozdravujem kulpínčanov !
Tak na takéto raňajky by som sa dala pozvať aj každý deň. Veľmi dobrý nápad s dobrým jedlom a s dobrou spoločnosťou. Pozdravujem spolok kulpínskych žien, teším sa na novú knihu receptov.
Ľudmila Turčányiová
Riečka(Slovensko)
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

Posledné komentáre

Posledné články