Opustil nás popredný slovenský neuropsychiater MUDr. Mirko Boldocký

Opustil nás popredný slovenský neuropsychiater MUDr. Mirko Boldocký
 
Dňa 17. 2. 2013 sa stovky Slovákov z Petrovca a okolia - po zložitej chorobe - rozlúčili s popredným a vôbec s prvým slovenským neuropsychiatrom v bývalej Juhoslávii a dnešnom Srbsku Dr. M. Boldockým (1944-2013). Pôsobil a pomáhal najmä Slovákom v dnešnom chorvátskom Iloku, Vukovare, Novom Sade a z mnohých slovenských osád vo Vojvodine.
 
Do slovenského života sa o.i. zapájal najmä organizovaním športových podujatí počas Slovenských národných slávností v Petrovci . Pevne stal po boku svojej manželky prof. Viery Boldockej, dlhoročnej profesorky, riaditeľky gymnázia Jána Kollára v Báčskom Petrovci, predsedníčky Asociácie pedagógov vo Vojvodine. Po dohode s predsedom Svetového združenia Slovákov v zahraničí V. Skalským sa s ním na petrovskom cintoríne v mene priateľov, sympatizantov a SZSZ zo Slovenska a slovenského sveta rozlúčila delegácia v zložení Dr. Stanislav Bajaník, Mgr. V. D. Tapalagová o. i. rozlúčkovou piesňou: „Kamaráti, bratia, po jednom sa tratia...“ v interpretácii S. Bajaníka. SZSZ aj touto cestou ďakuje Dr. M. Boldockému za jeho pomoc tam žijúcim Slovákom, rodine vyslovuje úprimnú hlbokú sústrasť a spoluúčasť.
 
Z poverenia predsedu SZSZ
Viera D. Tapalagová

Komentárov  

+1 #1 úprimná sústraťJ. Šefčík, Senica 2013-02-20 04:26
Aj keď si uvedomujeme, že tu nik z nás nemá trvalého miesta, predsa dojme správa o odchode známych. Pozostalej manželke Vierke a rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť s prosbou o Božie potešenie a požehnanie síl k zvládnutiu novonastalej rodinnej situácie. J. Šefčík s manželkou.
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

Posledné komentáre

Posledné články