Čaroslov č.4 na 5+

Čaroslov č.4 na 5+
 
A na 82 stranách množstvo pekného čítania, všeličo sa možno dozvedieť, poobzerať množstvo krásnych fotografií, tak súčasných ako aj z minulosti, možno si dokonca pozrieť aj video záznamy, ba aj celý dokumentárny film o architektovi svetového mena, pôvodom z Kulpína Michalovi Milanovi Harmincovi – všetko to nájdete tu: http://www.caroslov.rs/casopis/cislo4/. Ide o 4. číslo internetového žiackeho časopisu, ktorý má na starosti prednášateľka na ZŠ Jána Čajaka v Báčskom Petrovci Mária Andrášiková. O najnovšom Čaroslove napísala:
 
foto
 

S potešením Vás informujem, že vyšlo nové číslo internetového Čaroslovu (Čaroslov – spoločný časopis žiakov slovenských škôl vo Vojvodine), ktorý je rekapituláciou žiackych prác zo IV. seminára pre žiakov Rozprávali mi... zlomky spomienok z pera žiakov. Seminár sa uskutočnil 1. decembra 2012 v ZŠ Jána Čajaka v Petrovci a bol zameraný na upevňovanie národného a jazykového povedomia žiakov. Na jednodňovom seminári žiaci z desiatich základných škôl sa kochali v bohatstve nášho kultúrneho dedičstva, spoznávali seba a pátrali po svojej minulosti.
 
foto
 
Ako sám názov seminára hovorí, žiaci sprítomňovali časy svojich rodičov, starých rodičov, prarodičov, prezentovali vyrozprávané a potom zapísané rozprávky v našej ľubozvučnej slovenčine popretkávanej stredoslovenským a západoslovenským nárečím.
 
Najnovšie číslo Čaroslovu - nášho jedinečného spoločného časopisu žiakov vo Vojvodine si môžete prečítať na www.caroslov.rs .
 
Prajeme príjemné čítanie.
Prof. Mária Andrášiková

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články