V kulpínskom poľovníckom dome čoskoro možnosť nocľahu

V kulpínskom poľovníckom dome čoskoro možnosť nocľahu
 
Omietka na poľovníckom dome v Kulpíne a dva ukončené apartmány – na tieto nedávno vykonané práce sú kulpínski poľovníci právom hrdí. Na ne čakali vyše 5 rokov. Príslovie: „Kto čaká, dočká“ aj v tomto prípade potvrdilo svoju pravdivosť. Asi 5 miliónov dinárov z pokrajinského Fondu pre kapitálne vklady, sľúbené a aj schválené v dávnom roku Páne, napokon našli svoju cestu k tým, ktorým boli určené. S tým, ale aj s ambicióznymi plánmi na začiatok lovnej turistiky s ubytovaním hostí, sa pochválili členovia kulpínskeho poľovníckeho spolku Bažant/Fazan na včerajšom výročnom zhromaždení.
 
foto
 
Kulpínski poľovníci sú pomerne spokojní s činnosťou a vlaňajším hospodárením. Poveternostné podmienky im síce veľmi nežičili: najprv tuhá zima a potom dlhá suchota neprospievali lovnej zvery. Členovia združenia vynakladali preto dodatočné úsilia: divine v zime nosili krmivo a v letnej pále jej zabezpečovali vodu. Vďaka tomu, zachovali si ju v pomerne hojnom počte. So zajacmi majú síce trochu problém,- ubudlo ich,- ale zvýšil sa počet srnčej diviny. Čoraz častejšie im do revíra zavíta aj šakal, ktorý sa donedávna vôbec nevyskytoval v týchto končinách.
 
foto
 
Za tohtoročné priority si kulpínski poľovníci vytýčili zabezpečiť nábytok do práve ukončených apartmánov ako aj dokončenie ďalšej časti na poschodí objektu, v ktorej sa majú uschopniť ešte ďalších 8 dvojposteľových izieb. Podčiarkol vo výročnej správe predseda kulpínskych poľovníkov, zároveň aj riaditeľ poľovnícko -turistickej organizácie Branislav Plachtinský.
 
foto
 
Úprava revíra po komasácii je pre divú zver nanajvýš dôležitá a predovšetkým z toho dôvodu pre lovcov aj zaväzujúca. Vysádzanie poľnej zelene je významné tak z hľadiska poľnohospodárstva ako aj poľovníctva. Do akcie výsadby stromov v kulpínskom chotári by preto chceli zapojiť aj poľnohospodárov ale aj ekológov. Vyplýva to zo správy a plánov na tento rok predostretých na včerajšom výročnom zhromaždení.
 
foto
 
Ubytovne na poschodí poľovníckeho domu v Kulpíne sa čoskoro začnú aj využívať. Hostia, ktorí prídu na poľovačku, sa budú môcť aj ubytovať v bezprostrednej blízkosti poľovníckeho revíra, v apartmánoch kulpínskeho poľovníckeho domu. Nateraz sú to iba dve izby, každá s osobitným sanitným uzlom. V nich je všetko ukončené, vrátane teplej vody a vykurovania. Nech sa páči do Kulpína.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

Posledné komentáre

Posledné články