Kulpínski šachisti

Kulpínski šachisti
 
Členovia Šachového klubu Kulpín sa stretávajú pravidelne vo štvrtok a v nedeľu. Hrajú šach a priprávajú sa na súťaže. Vlani usporiadali zo 50 mini turnajov a zorganizovali aj tradičný Šachový turnaj počas júlového podujatia Predslávnosťové dni v Kulpíne (PDvK). Prvýkrát ho usporiadali v roku 2004. Kulpínski šachisti veľký dôraz kladú aj na svoj dorast. Nanajvýš aktívnou je totiž školská šachová sekcia do ktorej je toho času prihlásených 37 žiakov. Okrem iného zdôraznil na dnešnom výročnom zhromaždení predseda kulpínskych šachistov Dušan Vida.
 
foto
 
foto
 
Predseda ŠK Kulpin Dušan Vida a tajomník Radoslav Kolarski tieto funkcie budú vykonávať aj v nasledujúcom dvojročnom období
 
foto
 
foto
 
foto
 
Z asi 40 dospelých členov klubu, aktívnych je iba asi 15, takže kulpínski šachisti si stanovili zamerať sa predovšetkým na prácu s pioniermi a vytváranie podmienok na popularizovanie tejto spoločenskej, bojovej hry pre dvoch hráčov, v ktorej sa súperi snažia logickým postupom a stratégiou zvíťaziť nad súperom. Šach je totiž kráľom logických hier a pomáha v rozvíjaní pamäti a stratégie. So žiakmi v šachovej sekcii roky úspešne pracuje učiteľ Radoslav Kolarski.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články