Helverova noc

Helverova noc
 
„...a keď jeden bastard utiekol od gazdu, tak urobili poľovačku, a keď ho dolapili v stohu sena, tak ho podpálili, toho bastarda, a keď spadol, tak si Gilbert od neho zapálil cigaru...“ - Ingmar Villqist: Helverova noc. Premiéra v sobotu 30. marca 2013 o 20:00 v SVD v Petrovci. Réžia Richard Sanitra. Dramaturgia Ján Chalupka. Hrajú Branislav Čeman a Daniela Legíňová - Sabová. Ide o spoluprácu Slovenského vojvodinské divadlo v Báčskom Petrovci s Divadlom Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene.
 
foto
 

Režisér inscenácie Richard Sanitra zo Zvolena v Báčskom Petrovci režíruje prvýkrát, no nie je to jeho prvý kontakt s vojvodinským divadelníctvom. Pravidelne sa zúčastňuje letných divadelných seminárov organizovaných Ochotníckym divadlom Janka Čemana v Pivnici a jeho hlavným pedagógom na Fakulte dramatických umení AU BB bol režisér a bytostný divadelník z Petrovca Ľuboslav Majera.
 
foto
 
Kto premrhá premiéru v Báčskom Petrovci, Helverovu noc si bude môcť pozrieť v Pivnici. Vo veľkonočnú nedeľu, 31. marca v pivnickej divadelnej sieni na záver XIX. Festivalu divadelných inscenácii dolnozemských autorov DIDA 2013, mimo konkurencie vystúpi profesionálne Slovenské vojvodinské divadlo s predlohou Helverova noc.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články