Zajtra v Srbsku deň smútku

Zajtra v Srbsku deň smútku
 
Šesťdesiatročný muž zavraždil šesť mužov, šesť žien a dvojročné dieťa. K tragédii prišlo v dedinke Velika Ivanča pri Smedereve. Obeťami sú susedia a rodina podozrivého páchateľa. Páchateľ ich popravil dnes nadránom v spánku ranami do hlavy z pištole typu CZ 88 a neskôr sa pokúsil zavraždiť aj vlastnú manželku a seba. Obaja však prežili a v súčasnosti sa v ťažkom stave nachádzajú v miestnej nemocnici. Ide o najväčšiu masakru v novodobej histórii Srbska. Vláda Srbska vyhlásila 10 apríl za deň smútku, ktorý sa začne dnes o polnoci.
 
Strelca identifikovali ako Ljubišu B. Páchateľ najskôr zabil svojho syna, postrelil manželku a potom začal strieľať u susedov. Pokúsil sa aj o samovraždu. Podľa výpovedí jeho známych sa Ljubiša správal úplne normálne, nebol násilníkom a nerobil žiadne problémy. Dvanásť ľudí zomrelo na mieste, trinásta obeť podľahla zraneniam v belehradskej nemocnici. Medzi obeťami je aj 42-ročný syn a 83-ročná matka páchateľa, ako aj manželský pár vo veku 21 a 19 rokov spolu so svojím dieťaťom.
 
Ťažko zranená je aj 60-ročná manželka páchateľa. Muž bol podľa výpovedí obyvateľov dediny pokojnej a nekonfliktnej povahy. Miestne policajné zdroje informovali, že strelec pochádzal z usporiadanej rodiny, v trestnom registri nemal záznam a zbraň mal v legálnej držbe od roku 1981. Neexistujú záznamy o tom, že by trpel nejakou formou psychickej choroby. V 90. rokoch počas vojen sprevádzajúcich rozpad bývalej Juhoslávie bojoval v Slavónsku.
 
Podľa informácií denníka Blic prišiel minulý rok páchateľ o prácu spolu so svojím synom, s ktorým pracoval pre jednu slovinskú spoločnosť.
 
Motív masakry nateraz nie je známy.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články