VI. Krojový bál v Laliti

VI. Krojový bál v Laliti
 
Tradičný Krojový bál včera v Laliti zhromaždil veľký počet účinkujúcich zo 17 združení žien z Vojvodiny. Cieľom podujatia je zachovávanie tradície a kultúry národov a národností žijúcich na týchto priestoroch. Prítomných v mene organizátora: združenia Matkino srdce privítala predsedníčka Katarína Benková. Tak ako aj v predošlých rokoch, bál sa začal slávnostným defilé. Nasledoval program na nádvorí laliťského Domu kultúry.
 
foto
 
foto
 
foto
 
Foto: www.ico.rs
 
Okrem domácich žien, na Krojovom bále sa predstavili aj ženy zo Selenče, Kulpína, Kysáča, Hložian, Čelareva, Padiny, Silbaša, Pivnice, Starej Pazovy a ostatných združení, ktoré zastrešuje Asociácii slovenských spolkov žien.
 
foto
 
foto
 
Foto: www.ico.rs
 
Zhromaždeným sa prihovorila aj predsedníčka Asociácii slovenských spolkov žien Viera Miškovicová ako aj predsedníčka Matice slovenskej v Srbsku Katarína Melegová – Melichová. Podujatie otvorila predsedníčka Obce Odžaci Izabela Šerićová.
 
foto
 
foto
 
Foto: www.ico.rs
 
Šiesty Krojový bál prebiehal pod patronátom Odžackej obce a laliťského Miestneho spoločenstva. V rámci sprievodného programu prebiehala predajná výstava kvetov a suvenírov a svoje umelecké práce vystavovala Zuzana Hrnčiarová, členka združenia Matkino srdce.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články