Nevšedný vojlovický víkend

Nevšedný vojlovický víkend
 
Včera vo vojlovickom cirkevnom zbore prebiehal volebný konvent, na ktorom si cirkevníci volili nového farára. Na konvente bol prítomný aj d.p. Samuel Vrbovský, biskup SECAV v Srbsku, senior banátsky Pavel Sklenár ako aj Branislav Kulík, ktorého si zbor zvolil za nového farára. Tak včera, po iba šiestich týždňoch a po odchode Martina Bajzu do Kovačice, Vojlovica znovu dostala svojho duchovného pastiera. Veriaci v chráme jednoznačne zvolili Branislava Kulíka, kysáčskeho rodáka, za svojho nového kňaza.
 
foto
 
Druhá dôležitá udalosť z Vojlovice súvisí s Táliou. Sobotná premiéra divadelného predstavenia „Nemôžem a nechcem zaplatiť“ talianskeho autora, nositeľa Nobelovej ceny Dária Foa v podaní divadelnej odbočky SKOS-u Detvan, príjemne prekvapila. Počas celého predstavenia obecenstvo smiechom a potleskom odmeňovalo hercov.
 
foto
 
Adaptáciu a réžiu po prvý krát mala na starosti herečka a režisérka Vladana Cvijanovićová a vynikajúce herecké výkony podali tiež i Katarína Kalmárová, Anna Beracková, Miroslav Oravec, Michal Spišiak, Martin Marko, Ivan Marko, Mirko Beracký a Michal Kalmár. Ide o komickú kritiku politického, ekonomického a spoločenského systému v Taliansku, zároveň aj o osobný príbeh príslušníkov robotníckej triedy.
 
Reprízu si môžete pozrieť už zajtra 16.apríla o 20:00 v sieni SKOS-u Detvan vo Vojlovici.
 
Marína Hríbová a Alena Gajanová

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

VIERA BENKOVÁ

Novoročná zrkadlová sieň
1. ...
večer predčitujem z nebeskej oblohy
nedosnívané príbehy o živote ľudí...

2. Novoročný vinš

úctivo pristúp k bráne na básni,
postoj pri nej, v pokore a bázni;
nech sa Ti aspoň vo sviatočné dni,
ak nie vždycky a všade,
z dôvery a lásky otvorí;

3. Nový rok...

dni sú sťa dlhý
korálkový náhrdelník,
ktorý nám podaroval čas...

(úryvok)

Posledné komentáre

Posledné články