Danica Vŕbová, laureátka Vansovej Lomničky

Danica Vŕbová, laureátka Vansovej Lomničky
 
Laureátkou 46. ročníka festivalu umeleckého prednesu žien v poézii a próze Vansovej Lomnička 2013 v prvej kategórii prednesu prózy žien do 25 rokov sa stala Danica Vŕbová z Hajdušice. Uznanie získala za umelecký prednes prózy: Ľúbi, neľúbi, autora Jána Čajaka. Do strieborného a bronzového pásma boli zaradené ďalšie naše dve predstaviteľky: Anna Hrnčiarová z Lalite a Miriam Murtínová z Hložian.
 
foto
 
D. Vŕbová, V. Miškovicová, A.Hrnčiarová a M. Murtínová (Foto Andrej Meleg)
 
Finále festivalu prebiehalo 19.-20. apríla 2013 v Banskej Bystrici a v súťažnej kategórii – próza v prednese účastníčok ponad 25 rokov nás reprezentovala Miriam Murtínová z Hložian a v prednese poézie vo veku viac ako 25 rokov Anna Hrnčiarová z Lalite. Naše finalistky do Banskej Bystrice sprevádzala predsedníčka Asociácie slovenských spolkov žien (ASSŽ) Viera Miškovicová. Už šiesty rok ASSŽ organizuje túto súťaž v Srbsku a víťazky postupujú na Vansovej Lomničku na Slovensko.
 
foto
 
Danica Vŕbová (Foto Andrej Meleg)
 
Festival sa začal návštevou hrobu Terézie Vansovej a organizátormi tohtoročnej súťaže boli Ministerstvo kultúry SR, Únia žien Slovenska, Krajská organizácia Únie žien Slovenska Banská Bystrica a Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici – Literárne a hudobné múzeum.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

urad

Letmo

ANDREJ SLÁDKOVIČ
(1820 – 1872)
200 rokov od narodenia

Marína

Marína moja! teda tak sme my
ako tie božie plamene,
ako tie kvety na chladnej zemi,
ako tie drahé kamene;
padajú hviezdy, aj my padneme,
vädnú tie kvety, aj my zvädneme,
a klenoty hruda kryje:
Ale tie hviezdy predsa svietili,
a pekný život tie kvety žili,
a diamant v hrude nezhnije!

 

Posledné komentáre

Posledné články